Z psem pod namiot? Wykorzystaj te wskazówki

Wakacje pod namiotem wracają do łask. Coraz więcej rodzin próbuje tej formy wypoczynku i już przy niej zostaje. Współczesne namioty są bardzo wygodne, a ich wyposażenie może znacząco podnieść komfort pobytu na polu kempingowym czy kempingu. Jeśli planujesz wybrać się pod namiot z psem, to pamiętaj o kilku podstawowych zasadach, które omawiamy w naszym poradniku.

Zabezpieczenie przed ucieczką

Nie ważne, jak bardzo ułożony jest Twój pies. Na kempingu jest tak wiele kuszących dla niego rzeczy, że trzeba wyeliminować ryzyko ucieczek pupila – również z myślą o komforcie i bezpieczeństwie innych wypoczywających osób. Bardzo dobrze sprawdzi się tutaj długa smycz przyczepiona do wbitego głęboko w ziemię palika.

Pies nie może zostać sam w zamkniętym namiocie

To bardzo ważne, aby nie zostawiać czworonoga w szczelnie zamkniętym namiocie na kilka godzin. Nawet najlepsze namioty bardzo szybko się nagrzewają i robi się w nich duszno, a w czasie upału wbudowana wentylacja może być niewystarczająca. Dlatego przewidując dłuższą nieobecność po prostu zabierz psa ze sobą lub przywiąż go przed namiotem, zapewniając miskę zimnej wody i oczywiście cień.

Wybieraj miejsca przyjazne czworonogom

Pamiętaj, że nie wszystkie kempingi i pola namiotowe akceptują psy. Jeśli nie jest to wyraźnie zaznaczone w cenniku czy regulaminie, to trzeba o to zapytać na etapie rezerwacji. Jeśli dane miejsce jest przyjazne psom, to istnieje szansa, że posiada odpowiednią infrastrukturę, np. plażę dla psów, osobny basen dla czworonogów, zacienioną i ogrodzoną polankę etc. Warto wybierać właśnie takie kempingi i pola kempingowe.

Dbanie o czystość

Aby wakacje pod namiotem były komfortowe i przyjemne, to należy pilnować porządku i dbać o czystość. Dotyczy to również psa, który może wnosić do namiotu mnóstwo błota czy np. odchody. Radzimy więc za każdym razem kontrolować łapy pupila i przecierać je czy to wilgotną szmatką, czy szczotką z grubym włosiem.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie