Dlaczego warto przewozić psa w samochodzie w klatce?

Przewożenie psa w samochodzie w klatce to jedna z najbezpieczniejszych i najbardziej komfortowych metod transportu czworonoga. Wciąż wielu właścicieli z niej nie korzysta, prawdopodobnie nie zdając sobie sprawy z jej niezaprzeczalnych zalet, które omawiamy w naszym poradniku.

Bezpieczeństwo

Klatka transportowa zapewnia psu ochronę podczas nagłego hamowania, kolizji lub wypadku. Pies, który jest przewożony w samochodzie luzem, jest narażony na bardzo poważne obrażenia, podobnie jak osoby podróżujące z nim autem.

Klatka utrzymuje psa na miejscu, minimalizując ryzyko dodatkowych obrażeń dla ludzi w samochodzie. Na rynku są dostępne klatki do bagażnika, jak i te do przestrzeni pasażerskiej, które można mocować pasami bezpieczeństwa.

Komfort

Dla wielu psów klatka jest bezpiecznym azylem. Psy, które są przyzwyczajone do tzw. klatki kennelowej, czują się w niej komfortowo, dzięki czemu nie mają problemu z podróżowaniem samochodem, nawet na długich dystansach.

Jeśli więc regularnie podróżujesz z psem autem lub np. planujesz wyjazd z nim na wakacje czy weekend, to zdecydowanie rekomendujemy zainteresowanie się tematem klatki transportowej.

Co więcej, wiele takich klatek jest zaprojektowanych w taki sposób, aby możliwe było ich łatwe przenoszenie. Dzięki temu klatka sprawdzi się również podczas wyjść do weterynarza czy w trakcie pobytu z psem w obcym miejscu, jak hotel.

Podróżowanie w klatce może również zredukować stres u psa, zwłaszcza, jeśli pupil nie znosi podróżować samochodem, co zawsze kończy się małą awanturą i próbą wsadzenia go do środka na siłę.

Ochrona samochodu

Nie zapominajmy również o praktycznych zaletach. Klatka transportowa chroni wnętrze samochodu przed brudem, sierścią i zniszczeniami np. od psich pazurów. Jeśli masz auto lepszej klasy, o które bardzo dbasz, a jednocześnie nie chcesz rezygnować z podróży z pupilem, to zainwestuj w klatkę, najlepiej taką dedykowaną konkretnemu modelowi samochodu i montowaną w bagażniku.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie