O co zapytać w hotelu przed przyjazdem z psem?

Coraz więcej hoteli i pensjonatów jest przyjaznych zwierzętom i nie robi gościom żadnych problemów z tym, aby przyjechali z pupilem. Z drugiej jednak strony w wielu obiektach noclegowych obowiązują bardzo konkretne zasady pobytów z psami (bo to o nie głównie chodzi), które mogą nieco ostudzić entuzjazm właścicieli. Aby uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki, warto wcześniej podpytać hotel o kilka podstawowych rzeczy, zanim zjawimy się w nim z psem.

Czy z psem można swobodnie chodzić po całym obiekcie?

W wielu hotelach jest to niemożliwe, a akceptacja dla zwierząt kończy się na ich obecności w pokoju właścicieli, ewentualnie w lobby. Jeśli więc nie chcecie rozstawać się ze zwierzakiem, to wybierzcie hotel, który nie ma problemu z tym, aby chodzić z psem po całym obiekcie, oczywiście poza restauracją i strefą SPA.

Czy pies może zostawać sam w pokoju na dłuższy czas?

Choć wydaje się to oczywiste, to zdarza się, że hotele oczekują od gości zabierania psa ze sobą na czas dłuższej nieobecności w pokoju. Motywują to obawą o szkody oraz komfort innych gości (np. wycie psa), a także koniecznością posprzątania pokoju przez obsługę.

Jak hotel rozwiązuje kwestię ewentualnych szkód wyrządzonych przez psa?

Zwykle za takie szkody odpowiedzialność ponosi właściciel psa, co jest zupełnie zrozumiałe. Z drugiej jednak strony warto dopytać, czy hotel posiada ubezpieczenie na wypadek takich zdarzeń. Jeśli szkoda została wyrządzona w sposób, którego nie dało się przewidzieć (np. pies się zatruł), to w takim przypadku powinno już zadziałać hotelowe ubezpieczenie.

Czy na terenie hotelu jest miejsce, w którym pies może się wybiegać

Wybierając się do hotelu z psem na pewno warto wybrać obiekt położony z dala od miejskiego zgiełku. Dużo lepiej sprawdzi się hotel rodzinny, z dużym terenem zielony, niż chociażby hotel butikowy w centrum aglomeracji. Warto również podpytać o to, czy hotel dysponuje miejscem do swobodnego spacerowania z psem, a nawet spuszczenia go ze smyczy – na przykład kynoparkiem czy po prostu strefą dla zwierząt.

-

Jeśli poszukujesz hotelu przyjaznego zwierzętom i chciałbyś mieć pewność, że Twój pies będzie się czuł w nim komfortowo, wybierz Belmonte Hotel w Krynicy-Zdrój. Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.belmonte.com.pl/hotel/hotel-przyjazny-zwierzetom.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie