Nie zostawiaj zwierzaka w domu! 3 pomysły na wakacje z pupilem

Chciałbyś wyjechać na zasłużone wakacje, ale nie masz komu zostawić pod opieką swojego pupila? Nie musisz dłużej się tym przejmować! Istnieje wiele hoteli i apartamentów, które z chęcią przyjmą Cię wraz z ukochanym czworonogiem. Zobacz, gdzie najlepiej wyjechać na wczasy z psem.

Hotel dla psów czy wynajęcie opiekuna, który będzie karmił i wyprowadzał Twojego czworonoga to dodatkowy (i często niemały!) koszt, którego możesz uniknąć, zabierając psa na wakacje. Coraz więcej hoteli, apartamentów i domów wakacyjnych oferuje swoim gościom możliwość zabrania ze sobą czworonoga. Urlop ze zwierzakiem możemy zaplanować m.in. w Niemczech, Grecji, Chorwacji, Hiszpanii, Szwajcarii, Francji czy we Włoszech.  Warto jednak pamiętać o tym, aby przy dokonywaniu rezerwacji noclegu online wybierać te oferty, w których pobyt ze zwierzakiem jest akceptowany. Wówczas możemy liczyć na to, że na miejscu nikomu nie będzie przeszkadzać nasz czworonożny przyjaciel. Musimy jednak mieć na uwadze to, że obowiązuje nas na miejscu regulamin (na przykład regulamin korzystania z basenu, do którego nasz pies nie ma dostępu). A zatem dokąd warto się wybrać na najbliższe wakacje?

1. Wakacje z psiakiem w pobliskich Niemczech

Krajem, który bez wątpienia przyjaźnie powita Cię z czworonogiem, są Niemcy. Spędzanie w tym kraju urlopu ze zwierzęciem jest niezwykle popularne, jak i sam fakt jego posiadania przez mieszkańców sąsiedniego państwa. To też sprawia, że znalezienie apartamentu zezwalającego na wakacje ze zwierzakiem w Niemczech nie przysparza większego problemu. Nie rodzi ich również oferta turystyczna kraju. Szerokie, niskie pasma górskie oferujące przepiękne krajobrazy, bogata przyroda i mnóstwo ścieżek spacerowych – to wręcz idealne warunki dla miłośników czworonogów. Do tego wiele miejsc – takich jak chociażby śliczne skalne miasto Tiské steny czy Königstein z efektowną, średniowieczną twierdzą – oferuje darmowe wejścia dla pupili. Nie bez znaczenia jest również bliskość tego kraju, ułatwiająca transport zwierzaka.

Planując wyjazd do Niemiec z psem, pamiętaj jednak o dopełnieniu kilku formalności.

Aby przewieźć czworonoga za granicę, należy wyrobić mu Paszport Zwierzęcia Domowego oraz wyposażyć go w chip identyfikujący z dokumentem. Dodatkowo pies musi być zaszczepiony przeciw wściekliźnie, a informacja o tym powinna znaleźć się w paszporcie – tłumaczy pracownik biura podróży Interhome.

2. Pieskie greckie wakacje

Jednym z częściej odwiedzanych przez Polaków krajów jest Grecja. Nic dziwnego. Ciepły, śródziemnomorski klimat, stwarza wręcz idealne warunki do błogiej beztroski i wypoczynku po trudach codzienności. Jak wyglądają możliwości zabrania do tego południowoeuropejskiego raju psiaka? Pod względem noclegów, Grecja nie stwarza najmniejszych problemów. Stosunkowo łatwo oraz w atrakcyjnej cenie znaleźć w niej można zarówno apartamenty, jak i hotele, domki letniskowe a nawet prywatne kwatery, przyjaźnie nastawione do pupili.

Jeśli natomiast chodzi o ofertę turystyczną, również nie wygląda ona najgorzej. Co prawda zwiedzanie najpopularniejszych atrakcji turystycznych z psem, z racji na ich zabytkowy charakter, jest zwykle zabronione. Istnieje jednak wiele atrakcji doskonale przystosowanych dla turystów z pupilami. Najlepszym przykładem jest jedna z najpiękniejszych w Europie - jaskinia Alistrati, posiadająca specjalny wybieg i budy dla psów swoich gości. Także większość plaż nie stwarza ograniczeń dla czworonogów. Rozważając wyjazd do Grecji z psem, zaplanuj jednak wycieczkę na wiosnę lub jesień. Upalna letnia temperatura może być dla psa szczególnie uciążliwa.

3. Wczasy z psem w Holandii

Miejscem, do którego warto pojechać z czworonogiem, jest również Holandia. Kraj ten nie tylko nie stwarza większych problemów w podróżowaniu z pupilem. Stał się on wręcz pierwszym państwem w Europie, a może nawet na świecie, w którym nie spotkasz bezdomnego psa – takich tam po prostu nie ma. Rząd holenderski postanowił rozwiązać ten problem. W efekcie pupile w Holandii są nie tylko mocno strzeżone prawnie, ale i niezwykle popularne wśród mieszkańców.

Widok właścicieli spacerujących z czworonogami praktycznie na stałe wpisał się już w obraz tego kraju. W wielu miejscach są one też całkowicie akceptowane, do tego istnieją wyznaczone sfery, w których pupile mogą biegać bez smyczy. Co istotne, niemal wszystkie miejsca w Holandii są dokładnie oznakowane pod kątem możliwości odwiedzenia ich z pupilem. Jeśli więc rozważasz urlop w tym kraju z psem, śmiało możesz pakować walizki – swoje i zwierzaka.

Planujesz wymarzone wakacje? Zabierz na nie swojego pupila! Dzięki dostosowaniu wielu hoteli nie będziesz musiał rozstawać się na czas urlopu z ukochanym czworonogiem.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie