Jazda z psem samochodem

Psy przeważnie uwielbiają jazdę samochodem, jednak może się zdarzyć, że nasz pies cierpi na chorobę lokomocyjną - należy wówczas skontaktować się z weterynarzem, który przepisze nam odpowiednie lekarstwa. Jeśli jednak nasz pies dobrze znosi podróż i tak warto pofatygować się do weterynarza, by odrobaczyć psa i zabezpieczyć przed np. kleszczami (obroże, krople, etc).

Planując trasę i czas podróży warto wziąć po uwagę w miarę regularne postoje, by pies mógł zaczerpnąć świeżego powietrza i załatwić swoje potrzeby (najlepiej co godzinę, min co 2 godziny ). Jeżeli pies cierpi na chorobę lokomocyjną trzeba zaplanować częstsze przystanki. Podczas postojów psa należy napoić.
Niewskazane jest karmić psa tuż przed podróżą. Zanim wsiądziemy do samochodu należy z psem iść na spacer podczas którego powinien załatwić swoje potrzeby.

Bezpieczeństwo.

Sposób przewozu psa będzie zależał m.in. od rodzaju samochodu jaki posiadamy. Jeśli to jest samochód typu kombi i mamy wolny luk bagażowy, możemy tam przygotować miejsce na przewóz psa. Gdy nie mamy kratki oddzielającej od siedzeń , możemy zamontować siatkę, ponadto cały tył należy wypełnić jakimś solidnym wkładem ochronnym, który zapewni bezpieczeństwo psu w razie hamowania (gotowe produkty, np. kardibag).

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.