Żona Maszera

Żona maszera

Kim jest maszer? Maszer to mężczyzna powożący psim zaprzęgiem. A kim jest żona maszera? Odpowiedź jest łatwa, to kobieta przy mężczyźnie, którego pasją są psie zaprzęgi. Dalej nie jest już tak łatwo. To kobieta, która niczym wierny cień towarzyszy maszerowi, często w bardzo trudnych warunkach: w deszczu, śniegu, zimnie i błocie.
Towarzyszy mu w jego sukcesach i porażkach. Tak jak maszer, bardzo kocha psy, troszczy się o nie, karmi, szczepi, leczy. O zaprzęgach i sporcie wie wszystko, o każdym z psów mogłaby opowiedzieć długą historię. Tyle, że na podium widać tylko zwycięzcę. Maszer odbiera gratulacje i uściski dłoni. Żona maszera stoi zwykle z boku i cieszy się radością męża. Jest dumna z psów i maszera jak z własnych dzieci, które odnoszą szkolne sukcesy.
Niewiele osób zdaje sobie sprawę jak ciężko podołać temu zadaniu.
Zostawić na weekend cały dom, zapomnieć o gorącej kąpieli, o niedzielnej, porannej kawie w szlafroku i jechać całą noc na zawody...
Na te trzy dni musi przemienić się w trapera i być wsparciem duchowym i fizycznym dla partnera. Potem wraca do domu, by w pośpiechu ugotować porządny obiad, wstawić spóźnione pranie, ogarnąć dom, sprawdzić dzieciom lekcję, a następnego dnia... pognać do pracy, do zwykłej szarej codzienności.
I tylko przyjazne spojrzenie maszera i merdanie psiego ogona jest w stanie zmobilizować ją do następnego wyjazdu.Elżbieta Wydra
WORTAL PSY24.PL
www.alaskanmalamut.pl

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.