Zaproszenie SILESIANA 2009: 14-15 listopada

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na zawody w ramach Pucharu Polski Dryland w sprincie oraz Pucharu Europy ESDRA Off-Snow - SILESIANA 2009 w Wyścigach Psich Zaprzęgów. Impreza odbędzie się w dniach 14-15.11 br. w Mysłowicach, przy ul. Spacerowej 21 (obok restauracji Amfora, nad jeziorem  Mysłowice - Wesoła „Fala"). Rozpoczęcie zawodów  przewidziane jest na godz. 10.00 w sobotę oraz 9.00 w niedzielę.

Zawody psich zaprzęgów w ramach Pucharu Polski trwają dwa dni. Pierwsze starty odbywają się w sobotę rano o godz. 10.00 i trwają najpóźniej do godziny 15.00 (w zależności od ilości zgłoszonych zawodników). Na podstawie zgłoszeń zostaje ustalona lista startowa zawodników oraz ich kolejność: od największego zaprzęgu do najmniejszego, według poszczególnych klas. Najbardziej widowiskową częścią zawodów będą wyścigi psich zaprzęgów w klasach  A, B ,C ,D składających się kolejno z 8, 6, 4 i 2 psów oraz Mushera. Musher to osoba, która kieruje zaprzęgiem. Kolejna konkurencja to bikejoring (BJW i BJM) czyli  zaprzęg złożony z kolarza i psa. Jest to dyscyplina niebezpieczna i wymaga od zawodnika doskonałej techniki jazdy na rowerze oraz silnej więzi z psem.  Ponadto  będzie można przyjrzeć się kategorii canicross (CC), która zwykle skupia na zawodach liczną grupę startujących. Canicross jest najprostszą formą ścigania się z psem, gdyż zawodnik całą trasę pokonuje biegnąc. Wymaga jednak odpowiedniego przygotowania i intensywnych treningów.

Podczas wyścigów psich zaprzęgów Silesiana 2009 będzie można zobaczyć zaprzęgi złożone z ras Północy : siberian husky, alaskan malamute, samojed, pies grenlandzki oraz z greysterów i eurodogów - mieszańców wyhodowanych specjalnie do wyścigów sprinterskich.

Wyścigi Psich Zaprzęgów odbywają się w zależności od pogody - albo na saniach, albo na specjalnych trój- i czterokołowych wózkach. Ponieważ nasze zawody są zaliczane do zawodów w kategorii - Dryland (czyli bezśnieżnej), toteż będziemy mogli podziwiać zawodników powożących zaprzęg na trój- i czterokołowych wózkach.    

W roli spikera wystąpi Radosław Ekwiński.

W sobotę 14.11.2009 o godzinie 18:30  odbędzie się  Wieczór Mushera.  Impreza przewidziana dla zawodników i gości w formie kolacji, której towarzyszyć będzie losowanie nagród. Podczas wieczoru Mushera zawodnicy wymieniają się swoimi uwagami, wskazówkami dotyczącymi zawodów, treningów oraz hodowli psów.

Niedziela to drugi dzień zawodów, w której zawodnicy pokonują te samą trasę, jednak o  kolejności startów decydują wyniki z dnia poprzedniego. Na końcowy wynik składają się rezultaty wszystkich biegów. W niedzielne popołudnie zwycięzcom poszczególnych klas rozdane zostaną nagrody i dyplomy.

Reasumując Wyścigi Psich Zaprzęgów to okazja do zapoznania się z bardzo widowiskową i jednocześnie w pełni oficjalną dyscypliną sportu, która zostanie przedstawiona na Igrzyskach Olimpijskich w Vancuower 2010r. W zawodach wezmą udział licencjonowani zawodnicy, również Ci, którzy stanowią czołówkę Polski i Europy, a także amatorzy i ludzie dla których psy i wyścigi są po prostu życiową pasją.

Honorowy patronat zawodów: Urząd Miasta Katowice

Stowarzyszenie Miłośników Psów Zaprzęgowych Travois

tel. 693 467 690

kontakt@travois.eu

http://www.travois.eu

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.