Z Alaską w Beskidy

Kubalonka, 4 - 8 lutego 2010 - Fundacja Alaska wraz z jej podopiecznymi

była współorganizatorem Wyścigów Psich Zaprzęgów dla Dzieci w ramach
Mistrzostw Europy Psich Zaprzęgów.

Fundacja Alaska została zaproszona do współzorganizowania Wyścigów Psich Zaprzęgów dla dzieci bedących imprezą towarzyszącą  Mistrzostwom Europy Psich Zaprzęgów w Beskidach w Przełęczy Kubalonka.
To pierwsze tak poważne zawody odbywające się w Polsce. Na starcie stawiła się czołówka zawodników z Europy wraz ze swoimi wspaniałymi psami tworzącymi elitę europejskich zaprzęgów. Dla Fundacji Alaska oraz ich podopiecznych było to nie lada wyzwanie. Sama obecność na zawodach tej rangi, a także świadomość odpowiedzialności za pomoc przy zawodach dla dzieci była wielką atrakcją i niezapomnianą przygodą.

To była nasza pierwsza tak długa i poważna wyprawa. Dla pięciu chłopców wyrwanych z miejskich ulic warszawskiej Pragi siedmigodzinna podróż pociagiem, trzykilometrowy marsz do schroniska w górach, nocleg w schronisku i nawet żurek w chlebie, były czymś nowym i niezapomnianym.
A potem ranek i dwa dni prawdziwych Mistrzostw, ujadanie psów, sanie, zawodnicy i rywalizacja. Emocje zawodów oraz obserwacja radości z wygranej i goryczy porażki. Niezapomniane spotkania z medalistami: Maciejem Tomaszewskim (brąz) i Grzegorzem Burzyńskim (złoto) i wspólna, wieczorna zabawa przy góralskiej muzyce na Wieczorze Maszera.
I dzień trzeci - wyścigi dla dzieci, w których wzięło udział 38 zawodników. Każdy otrzymał pamiątkowy dylom i upominki.
A jeszcze niezapomniane widoki i Muzeum Małysza. Dużo śmiechu i świeże, górskie powietrze.
Dla osób z Fundacji oraz naszych podopiecznych uczestniczenie w tak wielkim wydarzeniu sportowym było nie tylko wielką przyjemnością, ale stanowiło zaszczyt i dowód zaufania dla naszego zespołu.

Wszystko to było możliwe dzięki sponsorowi - Grupie PGE oraz Polskiemu Związkowi Psich Zaprzęgów, dzięki którym spełniły się nasze marzenia o wielkim, sportowym świecie psich zaprzęgów. Serdecznie dziękujemy.

Elżbieta Wydra

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie