Wiosna, więc czas na więcej sportu z psem!

Po zimie wszyscy mamy wrażenie, że jesteśmy trochę zastani. Mięśnie i stawy bolą, kręgosłup daje w kość, gdzieniegdzie pojawiły się nowe oponki z tłuszczu. Zamiast się nad tym wszystkim użalać, po prostu zacznij uprawiać sport – pogoda sprzyja, a do tego masz obok siebie świetnego „trenera”, czyli swojego psa. Uprawianie sportu z pupilem jest doskonałym sposobem na to, aby rozruszać się po zimie i szybko zrzucić zbędne kilogramy, a przy tym zadbać o zdrowie. Propozycje? Znajdziesz je w naszym poradniku.

Rower

Jazda na rowerze z psem trzymanym na smyczy wydaje się być bardzo trudna, ale w rzeczywistości taka nie jest. Oczywiście trzeba wcześniej poćwiczyć na zamkniętym terenie, np. na leśnej polanie czy prywatnym parkingu. Warto również zainwestować w specjalny sztywny uchwyt, który zapobiega wbiegnięciu psa pod koła roweru. Ta forma aktywności jest o tyle fajna, że z jednej strony mogą z niej korzystać osoby o średniej kondycji, mające nadwagę i preferujący raczej rekreacyjne uprawianie sportu, a z drugiej gwarantuje porządne wybieganie się psa.

Dogtrekking

Coraz popularniejszy sposób na aktywne spędzanie czasu ze swoim pupilem. Dogtrekking można uprawiać właściwie gdziekolwiek i wcale nie są do tego potrzebne góry. Świetnym miejscem będzie las, łąka, rozległy park, okolice jeziora etc. W dogrekkingu chodzi o to, aby wybierać nieoczywiste ścieżki i raczej schodzić ze szlaku. Dzięki temu zarówno właściciel, jak i pies mogą odkrywać nowe tereny, nie nudzą się, a przy tym bardzo intensywnie eksplorują teren.

Bieganie

Nie mogliśmy oczywiście zapomnieć o tej formie aktywności, która cieszy się w naszym kraju ogromną popularnością. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby biegać z psem. Wystarczy tylko przypiąć smycz do pasa biodrowego, aby móc nawet nie odczuwać towarzystwa pupila. Dla psa to też duża frajda i sposób na pozbycie się nadmiaru energii.

Pływanie

Opcja na jeszcze cieplejsze dni, którą jednak warto wziąć pod uwagę. Jeśli Twój pies lubi pływać, a przynajmniej nie boi się wody, to spróbuj urządzić coś na kształt wspólnego „treningu”. Nie musicie oczywiście przepłynąć całego jeziora. Wystarczą zabawy w wodzie, które świetnie wpływają na kondycję fizyczną, a dla psa są również przyjemną odmianą.

Nordic walking

Na koniec teoretycznie prosty, a w rzeczywistości bardzo wymagający fizycznie sport, który bez problemu można uprawiać z psem. Wystarczy para kijków, pas biodrowy i przypięcie do niego smyczy pupila. Nordic walking można uprawiać właściwie gdziekolwiek, ale najprzyjemniej będzie w lesie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.