Pierwszy Tyski Dogtrekking już 1 września!

Masz psa? Nie może Cię zabraknąć! Śląsk odkrywa swoje leśne atuty i zaprasza wszystkich właścicieli psów ze swoimi pociechami do wspólnego udziału w zawodach!

Dogtrekking to nowa forma aktywności z psem, która z dnia na dzień zyskuje coraz większą popularność. Udział w zawodach może wziąć każdy - bez względu na rasę czy wielkość psa. Nie jest wymagana również kondycja atlety - spacerować potrafi każdy! Tak naprawdę liczy się silna wola, chęć zabawy i zdrowa rywalizacja.

Pierwszy Tyski Dogtrekking to zawody, które polegają na marszu bądź marszobiegu zawodnika z psem na dystansie wyznaczonym przez organizatora -  15km lub 25km. Podczas przebywania trasy, zadaniem zawodników jest spisanie punktów kontrolnych i jak najszybsze dotarcie do mety. Trasa została wyznaczona wokół Jeziora Paprocańskiego i przechodzi przez piękne kompleksy leśne.

- Przyświecają nam dwa cele - mówi organizatorka Dominika Stygar ze Stowarzyszenia SOS Husky - po pierwsze chcemy pokazać właścicielom psów, że pies z adopcji nie jest wykluczony ze społeczeństwa i również potrafi i chce z człowiekiem współpracować. Drugim celem jest pokazanie mieszkańcom regionu i nie tylko, pięknych kompleksów leśnych, które skrywane są w naszym rejonie kojarzonym głównie z przemysłem. Udowadniamy, że Śląsk to miejsce bardzo przyjazne psom i ich właścicielom!

Zawody ruszają już 1 września, dlatego zachęcamy wszystkich właścicieli psów wysyłanie zgłoszeń i dotarcie tego dnia nad Jezioro Paprocańskie. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody ufundowane przez sklep www.nakarmpupila.pl. Dogtrekking nie tylko zaraża pasją i aktywnym trybem życia, ale również gromadzi wspaniałych ludzi, dlatego nie może Cię zabraknąć!

Zapraszają organizatorzy imprezy - Stowarzyszenie Pomocy Zwierząt SOS Husky.

Dochody uzyskane z zawodów będą przeznaczone na działalność Stowarzyszenia Pomocy Zwierząt SOS Husky.

Więcej o imprezie na stronie www.sosdogtrekking.pl oraz www.soshusky.pl

Współpraca: Urząd Miasta Tychy, MOSiR Tychy

Sponsor główny: www.nakarmpupila.pl

Partnerzy: Telewizja TVS, Górnośląski Tygodnik Regionalny Echo, portal internetowy www.etychy.pl, magazyn Przyjaciel Pies, magazyn Dog&Sport, portal internetowy www.psy24.pl

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.