Dog dancing - taniec z psem

"Dog-Dancing" to jeszcze bardzo mało znana dyscyplina psiego sportu, oparta na podstawach "Obedience", w której w takt muzyki pies i jego właściciel musza wykazać sie doskonałą harmonia miedzy soba. "Dog-Dancing" powstał w Kanadzie w roku 1980 pod nazwa "FREESTYLE".

Amerykanscy i Kanadyjscy psi sportowcy, aby uprzyjemnić Obedience dolozyli do niej muzykę i szybko spostrzegli, iz dzięki niej pracuje sie z psami o wiele przyjemniej i swobodniej.

W roku 1989 amerykanka Daws Jecs wraz z choreografka, zaczęła w swojej szkole pracować nad elementami tanecznymi dla psów i ich przewodników. Stały sie one po pierwszej oficjalnej ich prezentacji w roku 1989 podstawa do dzisiejszego "Dog-Dancing". W roku 1990 "FREESTYLE" trafiło do Anglii, a po raz pierwszy pokazała je Mery Ray na Cruft`s Dog Show, pod tytułem "HEELWORK TO MUSIC".W kwietniu 1997 Angela Schmid złożyła wizytę Mary Ray, by poznać dokładnie tajniki tej wspanialej dyscypliny sportowej. Pod koniec roku 1997 zrobiła pierwsze pokazy "Dog-Dancing" w Luksemburgu, a pierwsza prawdziwa premiera odbyła sie w Szwajcarii w styczniu 1998 pod nazwa "DOG DANCING". Obecnie Szwajcaria posiada 10 drużyn które tańczą, a ilość ta będzie szybko wzrastać.

Karin Ahrens
www.tresurapsow.pl

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.