Dog cart sport - psi wózek

"Dog Cart Sport" jest alternatywą do innych psich dyscyplin. Pogonie i wyścigi leżą w krwi każdego psa, dlaczego wiec nie miałyby biegać same czy też zaprzężone do lekkiego wózka ? Dog-Cart Sport jest dla wszystkich ras, nie ma znaczenia czy jest to Bordercollie, Rottweiler, Flat Coatet Retriver jak również wszystkie rasy psów pociągowych... na kundelkach skończywszy. Jest to sport dla zdrowych, dorosłych, kochających bieganie i pogonie psów. Minimalny, dopuszczalny do wzięcia w wyścigach wiek psa to 12 miesięcy oraz wzrost 50 cm. w kłębie.

Dog-Cart Sport dzieli się na dwie klasy:
- 1 pies w zaprzęgu
- 2 psy w zaprzęgu
Wyścigi psów odbywają się na dystansach od 2.5 do 5 km (po okręgu) np: na leśnych szlakach gdzie do pokonania maja na krótszym dystansie tzw. torze wiele przeszkód. Te dwie dyscypliny i kategorie są oddzielnie oceniane i zliczane do Suisse-Cup.

Ta bardzo dynamiczna i młoda jeszcze dyscyplina psiego sportu organizacyjnie przydzielona jest do SMV (Schweizerischen Musher Verband), gdzie przeprowadzone są bardzo profesjonalne i dobrze zorganizowane wyścigi. Pierwszy zawody w tej dyscyplinie odbyły się w 1995 roku w Rutki SG, natomiast w roku 1998 zaakceptowano nowa kategorie tego sportu zwaną Nome-Style4 z wózkami treningowymi od 2 do 4 psów.

 

Karin Ahrens
www.tresurapsow.pl

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.