Aktywny pies – jakie akcesoria wspomogą walkę z przeciążeniami?

Duża aktywność fizyczna niesie ze sobą poważne ryzyko kontuzji. Dlatego też warto pamiętać, że psy pracujące oraz uprawiające sporty (takie jak agility) narażone są na różnego rodzaju przeciążenia i urazy. Nie mniej istotne jest uwzględnienie potrzeb i kłopotów zdrowotnych psich seniorów, gdyż w ich przypadku zarówno podatność na urazy jest podwyższona, jak i proces powrotu do zdrowia zwykle dłuższy i trudniejszy. Co więcej, niezależnie od wieku i poziomu aktywności, należy zadbać o odpowiednie bezpieczeństwo pupila również po zmroku i w okresie chłodów. Jakie akcesoria dla psów mogą okazać się bardzo przydatne?

Bezpieczeństwo psa – odblaski i derki

Odpowiednio widoczny pies to podstawa, jeśli chodzi o spacery po zmroku. Dlatego konieczne jest wyposażenie psa w elementy odblaskowe. Taśmy poprawiające widoczność pupila wszywane są w różne psie akcesoria. Odblaski można więc spotkać w obrożach oraz derkach (czyli okryciach wierzchnich), ale mocowane są też na smyczy czy szelkach.

Nie mniej istotnym jest również zadbanie o utrzymanie właściwej ciepłoty ciała zwierzęcia. Jest to kwestia szczególnie istotna w okresie jesienno-zimowym. Na skutek niskich temperatur szczególnie cierpią psy nieposiadające podszerstka, zarówno tak małe jak yorki, pinczery miniaturowe czy rasy chihuahua, jak i znacznie większych rozmiarów rhodesiany oraz dogi niemieckie. Z tego względu warto wyposażyć psa w chroniącą przed deszczem i chłodem derkę oraz ciepłe legowisko np. do samochodu. Zesztywniałe z zimna mięśnie i stawy zdecydowanie bardziej podatne są na kontuzje.

Back on Track – co potrafią produkty terapeutyczne?

Popularne terapeutyczne akcesoria dla psów i koni Back on Track mogą okazać się bardzo przydatne nie tylko w walce z już występującymi schorzeniami czy kontuzjami naszych pupili, ale również w profilaktyce przeciwko ich występowaniu czy nawrotom. Działanie produktów z tej serii wspiera zdolności regeneracyjne organizmu zwierzęcia poprzez oddawanie utraconego przez ciało ciepła. Stosowanie tego rodzaju akcesoriów poprawia krążenie krwi, zmniejsza napięcie mięśni i sztywność stawów oraz łagodzi ból. Produkty z serii Back on Track dedykowane zarówno psom, jak i koniom, można znaleźć np. w sklepie Horseway. Wśród nich dostępne są nie tylko derki, ale również legowiska oraz ochraniacze na stawy (nadgarstkowe i skokowe). Tego rodzaju akcesoria przyspieszają proces powrotu do pełni zdrowia po urazach, powodują rozluźnienie napięć i mają działanie przeciwzapalne.

Dbałość o bezpieczeństwo swojego psiego pupila to domena każdego odpowiedzialnego właściciela. Szczególną troską należy otoczyć psy podatne na kontuzje oraz borykające się z różnego rodzaju urazami. Dobrze jest również pamiętać o odpowiedniej ochronie zdrowia psów bardzo aktywnych i starszych, gdyż to one znajdują się w grupie największego ryzyka przeciążeń i urazów, które mogą rzutować na ich późniejszą sprawność ruchową. Wykorzystując odpowiednio dopasowane do potrzeb zwierzęcia akcesoria, możemy uniknąć przeciążeń i przyspieszyć rekonwalescencję organizmu.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie