Legendarny Szarik z serialu telewizyjnego ,,Czterej pancerni i pies"

Szarik był owczarkiem niemieckim, który został przeszkolony w Zakładzie Tresury Psów Służbowych Milicji Obywatelskiej (obecnie Zakład Kynologii Policyjnej w Sułkowicach).

Serial powstał w końcu lat sześćdziesiątych ubiegłego stulecia i cieszył się ogromną popularnością wśród całej populacji polskiego społeczeństwa. Nawet teraz, po niemalże czterdziestu latach, jego popularność nie maleje, a wyczyny tego wspaniałego psa wzbudzają podziw coraz to młodszych widzów.

Czy Szarik był wyjątkowym psem? Na pewno nie, ale on miał to szczęście, że mógł przejść do historii. Szarik to imię serialowego odtwórcy tej roli, w rzeczywistości bowiem nazywał się Trymer, który odegrał główną rolę, ale nie był jedynym występującym w filmie psem. Miał on bowiem swojego dublera, który zastępował go przy kręceniu wyczerpujących scen.

Niestety, nie udało mi się ustalić imienia dublującego czworonoga, może dlatego, że nie zyskał takiego uznania, jak odgrywający główną rolę Trymer.

Wiele lat temu pisałem reportaż dla miesięcznika „Mój pies” z obchodów czterdziestolecia sułkowickiej „uczelni” i natrafiłem tam na naszych bohaterów. Oczywiście, że już nieżyjących. I w ten sposób stałem się posiadaczem fotografii tych dwóch wspaniałych owczarków niemieckich, które postanowiłem udostępnić naszym czytelnikom.

Leonard Wach
wortal PSY24.PL ( www.psy24.pl )

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.