Kochasz psy? Obejrzyj tych 6 najlepszych filmów z psami w roli głównej!

Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka i nic dziwnego, że ten temat był już wielokrotnie podejmowany przez filmowców. Filmy z psami w roli głównej cieszą się ogromną popularnością i praktycznie zawsze są kasowymi hitami. Stworzyliśmy subiektywny ranking najlepszych tego typu produkcji – w sam raz na rodzinne popołudnie na kanapie. Oczywiście w towarzystwie pupila.

  1. 101 dalmatyńczyków – to fantastyczna fabularna adaptacja popularnej bajki o szalonych, ślicznych szczeniakach, które muszą poradzić sobie z oprychami i ich okropną szefową, Cruellą De Mon. W tej roli wystąpiła doskonała Glen Close. Film z 1996 roku jest naprawdę wciągający i świetnie nakręcony. To gwarantowana rozrywka dla całej rodziny.
  2. Beethoven – tego filmu nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu. Historia ogromnego bernardyna, który wywraca życie pewnej amerykańskiej rodziny do góry nogami (dosłownie), jest klasyką gatunku. Perypetie Beethovena bawią, wzruszają, momentami przestraszają, ale oczywiście wszystko i tak dobrze się kończy. Pozycja obowiązkowa!
  3. Marley i Ja – bardzo sympatyczna komedia romantyczna z Jennifer Aniston. Tytułowy Marley to śliczny biszkoptowy labrador, który wprowadza mnóstwo kolorytu w związek pary bohaterów. W końcu okazuje się, że to właśnie pies jest spoiwem i bez niego zakochani nie wyobrażają sobie życia. Idealna propozycja do płaczu i do śmiechu.
  4. Lassie – chodzi oczywiście o oryginalną wersję tego filmu z 1994 roku, po którego premierze na całym świecie zapanowała moda na rasę collie. Jest to jeden z najbardziej wzruszających obrazów w historii kina, nie tylko wśród produkcji traktujących o psach. Historia Lassie doprowadzi do łez nawet największych twardzieli. To kultowy film, który po prostu trzeba choć raz obejrzeć.
  5. Bella i Sebastian – to francuski film, który zdecydowanie warto obejrzeć nie tylko z powodu pięknego psiego bohatera (rasy pirenejski pies górski). Obraz jest kawałkiem naprawdę porządnego, europejskiego kina. Film opowiada historię pięknej przyjaźni chłopca i psa, którego mieszkańcy wioski nazywają Bestią i oskarżają o zabijanie owiec. W końcu okaże się, że Bella... Więcej nie zdradzimy. Trzeba obejrzeć!
  6. Biały Kieł – to film dla nieco starszych dzieci, ale jest tak piękny, że nie mogliśmy go pominąć. Opowiada historię z końcówki XIX wieku. Akcja rozgrywa się na Alasce, gdzie główny bohater poszukuje złota. W końcu spotyka psa z domieszką wilczej krwi i stopniowo stara się go oswoić. Film jest przypowieścią o przyjaźni i niezłomności – naprawdę warto obejrzeć!

Pięknych filmów z psami w roli głównej jest oczywiście znacznie więcej, a wśród nich nie brakuje przyjemnych animacji dla młodszych dzieci – w tej kategorii faworytem jest oczywiście Zakochany kundel.

 

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie