5 aplikacji na smartfona przydatnych właścicielom psów

Smartfon stał się w ostatnich latach naszym nieodłącznym gadżetem. W jaki sposób może okazać się przydatny dla właścicieli psów? Poniżej przedstawiamy listę 5 aplikacji mobilnych, które pomogą każdemu miłośnikowi czworonogów.

Dingdog - poznaj innych miłośników psów, zróbcie razem coś dobrego

Aplikacja DingDog łączy funkcje narzędzia dla właścicieli psów i serwisu społecznościowego. Możesz w niej założyć profil dla siebie i swojego psa, publikować wiadomości i zdjęcia, śledzić terminy obowiązkowych szczepień, czy odrobaczeń, możesz też  dodawać znajomych, informować ich, że wybierasz się na spacer i zapraszać, by się przyłączyli. Aplikacje pomoże Ci też znaleźć kompana dla Twojego pupila oraz/lub dla Ciebie, dzięki wyszukiwarce okolicznych psów (po rasie, wieku, czy płci psa) oraz właścicieli (po wieku i płci). Zamiarem twórców aplikacji jest przekazywanie części dochodu z niej na cele charytatywne - zakup karmy, pomoc weterynaryjną, czy sterylizację bezdomnych psów. Mając konto w aplikacji możesz współdecydować, na co konkretnie zostaną przeznaczone pieniądze.

Więcei informacji o aplikacji tutaj:dingdog.pl

Mapmydogwalk- bądź fit razem ze swoim psem

Od teraz spacer to nie tylko przyjemność z czasu spędzonego wspólnie z czworonogiem, ale też okazja by zaznać trochę ruchu. Aplikacja mapmydogwalk pozwala śledzić Wasze trasy spacerowe, czas, jakiego potrzebujecie na ich przejście, czy spalone kalorie. Aplikacja pokazuje ponadto miejsca, gdzie pies może napić się wody, czy przyjazne psom parki. Trasy spacerów zachowują się w pamięci, dzięki czemu zawsze możemy do nich sięgnąć, np. By porównać je między sobą.

Więcej informacji o aplikacji tutaj: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mapmydogwalk.android2&hl=en

ShopAlike- jak szybko i łatwo kupić wszystko, co potrzebujesz dla swojego pupila

Platforma zakupowa ShopAlike gromadzi w jednym miejscu produkty z wielu sklepów internetowych. Znajdziesz tu i porównasz bogaty asortyment produktów dla psów z różnych sklepów. Karmy, legowiska, ubranka, produkty do pielęgnacji, smycze, gadżety, czy smakołyki. Dzięki rozbudowanej porównywarce, łatwo znajdziesz to, czego szukasz i zamówisz choćby podczas spaceru ze swoim psem.

Więcej informacji o aplikacji tutaj: shopalike.pl/apps.html

Antyszczek- jak uspokoić Twojego psa, gdy nie ma Cię w domu

Piesek tak lubi Twoją obecność, że gdy tylko przekraczasz próg, żeby wyjść bez niego zaczyna szczekanie i wycie? Twórcy aplikacji Antyszczek postanowili temu zaradzić, w bardzo prosty sposób. Dzięki nagraniu w aplikacji uspokajającej komendy, np “cicho piesku, uspokój się”, która odtwarza się, z telefonu, gdy tylko pies zacznie szczekać. Ty spokojnie możesz spędzać czas poza domem, a po powrocie łatwo sprawdzisz, jak wiele razy komenda się odtworzyła, a zatem czy pies był spokojny, czy też nie.

Więcej informacji o aplikacji tutaj: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.antibark&hl=pl

Gwizdek dla psa - przydatny w tresurze, w wersji wirtualnej

Wiele napisano o skuteczności gwizdka w uczeniu psa posłuszeństwa, czy nowych sztuczek. Ma on zarówno zwolenników jak i przeciwników. Dla tych pierwszych wersja trudniejsza do zgubienia w postaci aplikacji. Pozwala na dobranie częstotliwości dźwięku najlepszej dla naszego pupila. Może też służyć jako odstraszacz dla innych psów.

Więcej informacji o aplikacji tutaj: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.greatapps.dog.whistle&hl=pl

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie