Saszetka spacerowa dla psa

W dzisiejszych czasach wiemy, że podstawą wychowania i szkolenia psa jest nagradzanie jego właściwych zachowań i wykorzystywanie pozytywnej motywacji. Obok zabawy i kontaktu z człowiekiem jedzenie stanowi podstawowy czynnik motywujący psa zarówno do kontaktu z człowiekiem jak i do prezentowania zachowań, których od psa oczekujemy. Najważniejsze kłopoty z posłuszeństwem, takie jak nie przychodzenie na zawołanie, ciągnięcie na smyczy czy ucieczki na spacerach udaje sie rozwiązać dzięki codziennemu i konsekwentnemu nagradzaniu psa za właściwe zachowanie - skupianie uwagi na opiekunie, chodzenie na luźnej smyczy czy radosne przybieganie na dźwięk imienia. Pyszne smaczki warto mieć przy sobie zawsze, a już na pewno, gdy mamy szczeniaka lub młodego psa, którego wprowadzamy w świat ucząc właściwych reakcji i wypracowując sobie kontrolę nad jego zachowaniem, zwaną popularnie posłuszeństwem. Saszetka na smakołyki jest bardzo wygodnym i nieodzownym urządzeniem, w którym możemy przechowywać jedzenie i smakołyki, mając je zawsze pod ręką. Dzięki przewieszonej przez ramię lub zawieszonej u pasa saszetce możemy łatwo i szybko sięgnąć po smakołyk wtedy, gdy trzeba nagrodzić psa natychmiast. Dobrze zaprojektowana saszetka należy do podstawowych akcesoriów każdego psiarza, a jej posiadanie jest wymagane przez każdą dobrą szkołę dla psów.

 

 

 

   
Umożliwia łatwe i szybkie sięgnięcie po smakołyk. Nie przeszkadza w czasie marszu czy biegu. Łatwo można ją zamknąć, dzięki czemu smakołyki nie wypadną , na przykład podczas zabawy z psem. Specjalny kołnierz sprawia, że podczas wyciągania smakołyki nie rozsypują się, a boczne kieszonki umożliwiają włożenie klikera lub innych drobiazgów.   Dwa sposoby noszenia - przy pasie na zapinanym na klamrę pasku lub przez ramię na gumosznurku z zaciskiem regulacyjnym. Dwa rozmiary - Mała - na smakołyki dla psów małych i miniaturowych, Duża - dla psów średnich, dużych i olbrzymich.

 
  Kształt i rozmiar umożliwia włożenie do niej typowych, rozdawanych przez producentów karm miarek, co ułatwia noszenie wilgotnych przysmaków. Wysuwana podszewka saszetki umożliwia łatwe wytrzepanie okruchów. Wykonana z nylonowych tkanin zapewniających trwałość oraz łatwych do prania i utrzymania w czystości.
 

Andrzej Kłosiński - psycholog, behawiorysta - specjalista terapii zachowania zwierząt DipCABT(Coape)NOCN www.amichien.pl

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.