5 gadżetów, które pomogą Twojemu psu przetrwać upały

Wysokie temperatury są bardzo niebezpieczne dla psów, szczególnie ras dużych. Dlatego odpowiedzialny właściciel powinien zrobić wszystko, co jest tylko możliwe, aby ulżyć swojemu pupilowi podczas fali upałów. Oczywiście ochronę przed gorącem zapewni psu chłodna podłoga w kuchni czy w łazience, ale nawet najwyższe temperatury nie mogą stanąć na przeszkodzie w wychodzeniu na spacery. Producenci psich akcesoriów oczywiście o tym pomyśleli. Wymieniamy 5 ciekawych gadżetów, które pomogą Twojemu psu przetrwać upały!

  1. Mata chłodząca – jeden z hitów ostatnich lat i trzeba przyznać, że ten gadżet jest naprawdę pomysłowy i praktyczny. Mata jest wyposażona w czujniki, które aktywują funkcję chłodzenia po wykryciu, że pies się na niej położył. Gdy tylko zwierzę schodzi z maty, urządzenie automatycznie się ładuje. Producenci obiecują utrzymywanie niższej temperatury ciała zwierzaka nawet przez 4 godziny. Droższą alternatywą są legowiska wypełnione wełną chłodzącą, które mają zapewnić przyjemne ochłodzenie nawet do 2 dni. Za taki gadżet trzeba jednak zapłacić grubo ponad 300 złotych.
  2. Kamizelka chłodząca – bardzo popularny gadżet. Wszyscy przyzwyczailiśmy się już do widoku psów opatulonych kamizelkami w trakcie zimowych spacerów. Na rynku są jednak także kamizelki spełniające odwrotną funkcję. Chłodzą boki, grzbiet i częściowo brzuch zwierzęcia, a do tego nie krępują ruchów i świetnie sprawdzają się podczas aktywnego spędzania czasu z psem.
  3. Gryzak wypełniony wodą – tani i całkiem skuteczny gadżet, który daje psu sporo frajdy. Gryzak wystarczy napełnić wodą. Za każdym razem, gdy pies zgryzie zabawkę, odrobina chłodnego płynu będzie wydostawać się na zewnątrz poprzez małe dziurki. Pies będzie mógł się napić, a przy okazji ochłodzić.
  4. Obroża chłodząca – najpopularniejsze modele są wypełnione specjalnym żelem, który utrzymuje niską temperaturę i daje psu przyjemną ochłodę w newralgicznym miejscu, a więc na szyi i w okolicach karku. Tańsze modele napełnia się zwykłą wodą i wkłada do lodówki przed spacerem. Trzeba się jednak liczyć z tym, że taka obroża nie zapewni psu ochłody na długo, a więc jeśli planujemy dłuższy spacer, lepszym rozwiązaniem będzie wspomniana kamizelka chłodząca.
  5. Miska chłodząca – to bardzo prosty i przydatny gadżet, szczególnie dla psów, którym jest za gorąco nawet w mieszkaniu. Miseczkę wystarczy włożyć do lodówki na kilka godzin, np. zostawić ją tam na noc, a po wyjęciu nalać wody. Płyn będzie przyjemnie chłodny przez niemal cały dzień.

Warto również pamiętać, że żaden gadżet nie zastąpi zdrowego rozsądku. W trakcie upałów nie wolno zostawiać psa w samochodzie, nawet na chwilę! Należy szczególnie zadbać o dokładne wyczesywanie nadmiaru sierści lub pomyśleć o ostrzyżeniu pupila. Dłuższe spacery warto natomiast planować wieczorem, gdy temperatura jest już niższa.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.