Zamierzasz kupić psa? Zainwestuj w tych 5 gadżetów dla siebie!

Dużo mówi się i czyta na temat gadżetów stworzonych z myślą o psach, ale często pomijana jest kwestia przedmiotów, które bardzo ułatwiają życie właścicielowi. Tymczasem na rynku jest wiele rzeczy na tyle przydatnych, że zdecydowanie warto się nimi zainteresować, a w końcu wydać na nie pieniądze. Przeczytaj nasz ranking i poznaj 5 gadżetów dla właścicieli psów, które mogą Ci się przydać.

  1. Plecak na akcesoria – decydując się na posiadanie psa musisz mieć świadomość, że zwierzak będzie wymagać regularnych spacerów i to w różnych okolicznościach przyrody. Z czasem krótkie ekspedycje wokół bloku przestaną mu wystarczać. Zaczną się wędrówki po lasach, wypady za miasto, do kynoparku itd. Zadbaj o swoją wygodę i zainwestuj w praktyczny plecak o małej pojemności (np. 10 litrów), w którym zmieści się butelka z wodą dla pupila, piłka/inna zabawka i przysmaki.
  2. Wygodne buty – warto w nie zainwestować z tego samego powodu. Długie spacery są wymagające dla właściciela, a szczególnie dla nóg. Dlatego nie oszczędzaj na dobrym obuwiu. Ich wybór powinien być uzależniony od tego, w jakim terenie planujesz się poruszać. Jeśli np. chcesz uprawiać jogging z psem, kup buty do biegania. Preferujesz wędrówki po lesie? Idealne będą buty trekkingowe.
  3. GPS – to dość kosztowny, ale bardzo praktyczny gadżet. Na rynku są specjalne obroże z nadajnikiem GPS, dzięki którym będziesz mieć stałą kontrolę nad tym, gdzie znajduje się Twój pupil. Może się zdarzyć, że pies oddali się od Ciebie np. w lesie. Wówczas wystarczy, że spojrzysz na odbiornik (np. smartwatch), aby szybko zlokalizować przyjaciela.
  4. Smycz rowerowa – świetna rzecz dla tych, którzy myślą o wspólnych wyprawach rowerowych z psem. To dość trudna sztuka, wymagająca wcześniejszych treningów. Pies musi się po prostu nauczyć biegania przy rowerze. Bardzo pomoże w tym specjalna smycz wyposażona w elastyczne zapięcie, które odseparuje zwierzaka od kół roweru i zadba o bezpieczeństwo zarówno psa, jak i właściciela.
  5. Nerka – chodzi oczywiście o specjalną sakiewkę, którą można się przepasać, także na klatce piersiowej. Jest to bardzo praktyczny gadżet dla osób, które nie przepadają za noszeniem plecaka. Nerka ma oczywiście mniejszą pojemność, ale spokojnie zmieści się w niej trochę smakołyków i worków na odchody. Idealna rzecz na dłuższy spacer!

Wybór konkretnych gadżetów i praktycznej odzieży uzależnij od tego, w jaki sposób zamierzasz spędzać czas ze swoim pupilem. Pamiętaj przy tym, że wspólne spacery nie mają być tylko obowiązkiem, ale przede wszystkim przyjemnością – i dla psa, i dla Ciebie!

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie