Nie masz siły na zabawę, ale psa to nie obchodzi? Mamy rozwiązanie!

Mateusz Nowak
05.09.2017

Zdarza się. Wracasz do domu po strasznie ciężkim dniu w pracy i nie masz już na nic ochoty. Marzysz tylko o tym, aby wziąć prysznic i położyć się na kanapie. Chwileczkę – przecież w mieszkaniu ktoś na Ciebie czeka! Pies na pewno jest za Tobą bardzo stęskniony i będzie się domagać pieszczot oraz zabawy. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak zagospodarować psią energię, poświęcić mu trochę uwagi, a jednocześnie mieć możliwość odpoczynku? Podpowiadamy!

Długi spacer jest dobry na wszystko

Choć wizja wyjścia z domu może Ci się wydać szaleństwem, to uwierz, że na świeżym powietrzu o wiele szybciej zapomnisz o zmęczeniu, a Twój organizm lepiej się zregeneruje. Spacer to także dobra okazja do tego, aby pies pozbył się nadmiaru energii. Dzięki temu da Ci spokój wieczorem.

Pamiętaj, że spacer w miarę możliwości powinien być aktywny, co oznacza, że nie wystarczy spuścić pupila ze smyczy w lesie czy na trawniku koło bloku. Porzucaj mu zabawkę, siłuj się warkoczem czy ucz go nowych komend. Jeśli rzeczywiście nie masz już na nic ochoty, to zaplanuj wyjście do kynoparku, gdzie pies będzie mógł się wyszaleć w towarzystwie innych zwierzaków.

Zabawa w domu

Zabawa z psem wcale nie musi być bardzo angażująca i męcząca. Jest wiele sposobów na to, aby pupil mógł zająć się sam sobą, przy okazji pozwalając Ci na odpoczynek. Jednym z nich jest użycie konga, w którym możesz schować jakiś przysmak. Zwierzak będzie mieć ogromną frajdę z wyciągania smakołyka i na pewno zajmie mu to dłuższą chwilę.

Rada

Rozwinięciem tej zabawy jest pochowanie smakołyków po całym mieszkaniu i wydanie komendy „Szukaj!”. Pies uruchomi swoje instynkty i będzie to dla niego świetna rozrywka.

Aportowanie z kanapy? Czemu nie! To naprawdę fajna zabawa dla psa, a co ważne – pozwoli Ci ona wypocząć w wygodnej pozycji. Rzucaj pupilowi piłkę po pokoju, uważając oczywiście, aby niczego nie uszkodzić.

Nauka nowych komend

To fajny sposób na to, aby zaspokoić psią potrzebę kontaktu z właścicielem, a jednocześnie nadal mieć okazję do odpoczynku na kanapie. Zaopatrz się w garść przysmaków i ćwicz z pupilem nowe komendy lub doskonal te, które już przerabialiście.

Pieszczoty

Wiele psów nie potrzebuje bardzo aktywnych rozrywek – w zupełności wystarczy im bliskość ukochanego właściciela. W takiej sytuacji masz problem z głowy. Po prostu zaproś pupila na kanapę, przytul go, podrap za uchem i wspólnie pooglądajcie film czy jakiś program w telewizji. Trudno sobie wyobrazić lepszy relaks po stresującym dniu w pracy, prawda?

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie