Na co zwrócić uwagę przy wyborze miski dla psa?

Przy kompletowaniu „wyprawki” dla naszego pupila ważnym jej elementem będzie miska. A właściwie miski dla psa - jedna na karmę, druga na wodę. Czym się kierować wybierając odpowiedni egzemplarz dla naszego zwierzaka? 

Miski dla psa

Kupując miski dla psa, nie należy kierować się ich ceną, lecz materiałem, z którego są wykonane. Na rynku można zobaczyć plastikowe miski, które zachęcają ceną oraz wieloma różnymi kolorami. Jednak one nie są długotrwałe, szybko się niszczą, zarysowują, po długim użytkowaniu może osadzać się na nich kamień.

Lepszym wyborem będzie zaopatrzenie się w metalowe miski dla psa. Jednak decydując się na te egzemplarze, warto zwrócić uwagę czy dana miska znajduje się na gumowej podkładce, bo to od niej będzie zależało czy posiłek pupila będzie jeździł przed nim po podłodze. Wadą metalowych misek dla psa jest również fakt, że one bardzo szybko się nagrzewają, co może powodować szybsze psucie się żywności czy ciepłą wodę. Gumowa podstawa gwarantuje ci większy porządek wokół miejsca posiłku oraz większy komfort jedzenia go przez psa.

Wśród gąszczu wielu modeli misek są także ceramiczne - one posiadają gumową podstawę, są łatwe w czyszczeniu, co zapewnia długoletnie użytkowanie.

Jaka miska dla jakiego psa?

Wybór odpowiedniej miski dla psa zależy od tego czy jest on mały, duży, czy ma długie uszy, albo nie potrafi jeść wolno. Psia miska powinna rosnąć razem z psem. Inna wielkość i model będzie przeznaczony dla szczeniaka, a inny dla dorosłego osobnika. To również znaczy, że jej wysokość powinna być dostosowana do wysokości psa. Dla dużych psów polecane są specjalne stojaki na miski, które ułatwią im jedzenie. Spożywanie posiłku w niewłaściwej pozycji, może niestety doprowadzić do bardzo groźnego skrętu żołądka. Natomiast psy z długimi uszami wolą otrzymywać posiłki w węższych miskach, które zagwarantują im spokojne jedzenie, bez wpadających do karmy czy wody uszu.

Najczęściej młode psy, choć nie tylko mają problem ze zbyt łapczywym jedzeniem. Jest to dla nich bardzo niebezpieczne, ponieważ połykają za duże kawałki jedzenia, razem z jedzeniem do żołądka dostaje się ogromna ilość powietrza, a wszystkie czynniki mogą prowadzić również do skrętu żołądka. Polecane zazwyczaj miski dla małych psów to miski spowalniające jedzenie. Są to modele posiadające wypustki wewnątrz, aby utrudnić wydobycie z niej pokarmu, dzięki czemu pupil nie będzie pochłaniał jedzenia w zastraszającym tempie.

Dobrym rozwiązaniem dla osób, których często nie ma w domu są automatyczne karmidła, które same uwalniają pokarm w określonych godzinach i porcjach. Będzie to także świetne rozwiązanie dla psów, które muszą trzymać dietę. Takie miski posiadają systemu chłodzące jedzenie, aby cały czas było świeże i się nie nagrzewało. Jeśli dużo podróżujesz ze swoim pupilem, warto zaopatrzyć się w silikonową, składaną miskę. Jest ona mała i poręczna, nie zajmuje dużo miejsca, idealna na długie wyjazdy czy dłuższe wyjścia do parku w upalne dni.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.