Lokalizator GPS dla psa – zainwestuj w bezpieczeństwo swojego pupila

Mateusz Nowak
23.11.2015

Dokładnych statystyk nikt nie prowadzi, jednak można podejrzewać, że każdego roku właścicielom giną tysiące psów. Powody są różne, a efektem zawsze jest rozpacz i zamartwianie się o los ukochanego pupila. Psy czasami odnajdują się w schroniskach, niektóre przyprowadza do domu uczciwy znalazca. Bywa jednak, że czworonóg ginie bez śladu, także zwyczajnie ukradziony. Czy można swojego psa przed tym jakoś zabezpieczyć? Można. Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest lokalizator Tractive GPS.

Gdy pies znika

Psy giną swoim właścicielom w przeróżnych sytuacjach. Normą jest uciekanie czworonogów w okresie Sylwestra, gdy mogą się przestraszyć huku petardy i nie potrafią później same odnaleźć drogi do domu. Pupile znikają podczas spacerów po lesie, czasami wybiegają z niezabezpieczonej posesji. Nie jest żadną tajemnicą, że część psów po prostu jest kradziona – dotyczy to szczególnie „modnych” i bardzo cennych ras oraz ufnych szczeniaków.

Poszukiwanie psa na własną rękę jest trudne i nie zawsze przynosi efekty. Zwierzę potrafi przebiec wiele kilometrów i znacznie oddalić się od domu. Nie pomoże nam raczej policja, która skupia się na poszukiwaniu ludzi. Nie każdy czyta też ogłoszenia rozwieszanie na słupach i przystankach.

Jak uchronić psa przed zaginięciem?

Najlepiej jest minimalizować ryzyko. Na szczęście żyjemy w XXI wieku i mamy do dyspozycji nowoczesne narzędzia wspierające opiekuńczych właścicieli. Jednym z nich – bez wątpienia najskuteczniejszym – jest lokalizator Tractive GPS.

Urządzenie działa na dokładnie tej samej zasadzie, jak lokalizatory umieszczane np. w pojazdach. Podaje dokładne miejsce przebywania psa, dzięki czemu możemy szybko do niego dotrzeć i natychmiast reagować, gdy zwierzę zmieni swoje położenie. Lokalizator jest bardzo mały i lekki – waży tylko 35g – nie przeszkadza więc zwierzakowi. Warto go przypinać do obroży podczas spacerów, ale też w sytuacji, gdy pies stale przebywa na dużym terenie wokół domu.

Przydatny w wielu sytuacjach

Dużym atutem tego lokalizatora jest jego wodoodporna obudowa – pies może bez przeszkód pływać, co nie spowoduje zniszczenia urządzenia. Bateria ma wytrzymałość od 2 do 5 dni, a zatem pozwala zlokalizować psa nawet długo po jego zaginięciu.

Przydatną funkcją jest „Bezpieczna strefa” - właściciel po prostu określa obszar, po którym pupil może się bez obaw poruszać, a po jego przekroczeniu natychmiast otrzymuje powiadomienie na swój telefon, tablet czy komputer.

Warto także wspomnieć o dodatkowych elementach, takich jak mocna dioda LED oraz buzer – są one szczególnie przydatne po zmroku. Właściciel z poziomu swojego telefonu może uruchomić diodę lub sygnał dźwiękowy i łatwo ustalić, gdzie jego pies aktualnie się znajduje i czy zbytnio się nie oddalił.

Kontrola nad psem za pomocą aplikacji

Lokalizator Tractive GPS działa w połączeniu z aplikacją na urządzenia mobilne. Jest ona dedykowana użytkownikom wszystkich popularnych systemów operacyjnych: Android, Windows Phone i iOS, do pobrania za darmo z oficjalnych sklepów dostawców. Po uruchomieniu aplikacji właściciel może na bieżąco obserwować, gdzie jego pupil się aktualnie znajduje korzystając z dokładnej mapy. Taką samą funkcjonalność oferuje platforma www.tractive.com, do której możemy się logować np. z poziomu komputera w pracy czy w domu. Jest to świetne rozwiązanie szczególnie dla właścicieli psów stróżujących.

Lokalizator praktycznie rozwiązuje problem ewentualnego zaginięcia psa i jest świetną odpowiedzią na potrzeby właścicieli czworonogów, szczególnie narażonych na kradzież lub z tendencją do uciekania. Będzie wsparciem podczas spacerów w trudnym terenie, polowań czy wyjazdów wakacyjnych.

Lokalizator Tractive GPS można kupić w sklepie www.spyshop.pl.


Artykuł sponsorowany.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie