Jak wybrać legowisko dla psa? Gdzie kupić?

Poczucie komfortu pupila jest ważne dla każdego właściciela psa, dlatego jednym z pierwszych elementów psiej wyprawki po adopcji lub zakupie czworonoga, jest wybór legowiska. Psy, śpiące na ulubionym fotelu lub w łóżku właściciela również potrzebują wygodnego, własnego posłania, z którego mogą skorzystać w dowolnym momencie. Legowisko dla psa to nie tylko miejsce wypoczynku, ale również oaza spokoju i bezpieczeństwa w trakcie nieprzewidzianych, nietypowych sytuacji. Legowisko może być konieczne już od pierwszych chwil przebywania psa w domu, aby wyznaczyć jego miejsce. Wybór posłań dla psów jest bardzo duży, dlatego przed zakupem warto rozważyć najistotniejsze kryteria.

Jak wybrać odpowiednie legowisko dla psa?

Legowisko dla dużego psa powinno różnić się rozmiarem oraz rodzajem materiału od legowiska, przeznaczonego dla psów małych. Duże psy powinny otrzymać posłanie, które będzie odpowiednio miękkie,a jego pokrycie odporne na uszkodzenia, takie jak drapanie lub przygryzanie. Zanim pies nauczy się dobrych manier w stosunku do nowego, a być może pierwszego legowiska, przedmiot powinien wytrzymać próbę psiego zapoznania się. Dla dużego psa idealne będzie legowisko, wykonane z materiału tapicerskiego o nazwie kodura. Tkanina jest odporna na zadrapania psich pazurów oraz łatwa do wyczyszczenia. Wypełnienie legowiska powinno stanowić miękkie, niepodatne na odkształcenia wnętrze, najlepiej z dodatkiem nieuczulającego silikonu. Obecnie w większości legowisk stosuje się głównie wypełnienie silikonowe. Bardzo istotne przy doborze legowiska jest określenie odpowiedniego rozmiaru posłania. Pies, który będzie właścicielem legowiska, powinien zostać dokładnie zmierzony, uwzględniając długość od głowy do podstawy ogona. Do uzyskanego wymiaru należy dodać minimum 20 cm, aby zapewnić psu możliwość ruchu w legowisku. 

Czy legowisko dla małych psów wybiera się na tych samych zasadach?

Legowiska dla psów małych również powinny być dostosowane do rozmiaru psa oraz wykonane z odpornego na uszkodzenia materiału. Wymagające rasy małych psów z pewnością docenią materiał tapicerski suedine, który mimo swoich właściwości zachowuje miękkość w dotyku, przypominając meszek. Psy małe posiadają silne pragnienie utrzymania poczucia bezpieczeństwa, które w zbyt dużym legowisku mogłoby zostać utracone. Przy wyborze legowiska dla szczeniąt nie warto kupować dużego posłania, z myślą o przyszłości, w której pies podrośnie. Warto wybrać trochę większe legowisko, zapewniając zwierzęciu komfort oraz bezpieczeństwo. Gdy pies podrośnie, trzeba będzie dostosować legowisko do jego rozmiaru. Psy posiadają własne upodobania. Warto zasugerować się zdaniem pupila, który po sprawdzeniu wygody z pewnością będzie doskonałym recenzentem jakości. 

Gdzie można kupić legowiska?

Wszystko, co dotyczy zakupu legowiska dla czworonoga, znajduje się na Ceneo.pl Każdy z nas lubi porównywać oferty oraz ceny produktów, które na Ceneo.pl są przedstawione prosto i czytelnie. Opinie, widoczne dla użytkowników znacznie pomagają dobrać odpowiedniego producenta i model legowiska, gdyż nie wszystko, co gustownie wygląda, podoba się psom. Zróżnicowana oferta sklepów przedstawia zarówno tradycyjne wersje legowisk, jak i nowoczesne, stylowe, pasujące do wnętrza legowiska. Wysoka jakość oraz zróżnicowanie w dostępnej ofercie pozwolą dobrać legowisko dla psa, w którym będzie chciał wypoczywać.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.