Jak wybrać dobry hotel dla psów?

Mariusz Siwko
23.01.2023

Hotele dla psów to świetne rozwiązanie w sytuacji właścicieli, którzy naprawdę nie mają co zrobić z czworonogiem, a nie mogą go zabrać ze sobą np. na wakacje czy w podróż służbową. Gdy rodzina lub znajomi nie kwapią się do pomocy, to zostaje hotel. Wybór takiego miejsca nie powinien być kwestią przypadku. W naszym artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przed powierzeniem psa w opiekę obcych ludzi.

Kieruj się rekomendacjami osób, które znasz

To najlepsze kryterium wyboru. Jeśli Twoi znajomi mają zaufany hotel dla psów, z którego usług wielokrotnie korzystali i nie mieli zastrzeżeń, to warto się kierować ich rekomendacją. Z dystansem podchodź natomiast do opinii znalezionych w Internecie, które mogą być niestety kupione lub zwyczajnie zmyślone przez samych właścicieli hotelu.

Najpierw odwiedź hotel i zrób rekonesans

Przed oddaniem psa do hotelu, warto odwiedzić to miejsce samemu. Podczas wizyty oceń infrastrukturę, boksy dla psów, zwróć uwagę na takie szczegóły, jak rodzaj karmy, czystość, miejsce do wybiegania itd. Koniecznie porozmawiaj z właścicielami – czasami krótka konwersacja pozwoli wyczuć, czy mamy do czynienia z ludźmi rzeczywiście kochającymi zwierzęta, czy może jest to dla nich wyłącznie dochodowy biznes.

Sprawdź warunki świadczenia usługi

Zanim podpiszesz umowę z właścicielem hotelu zapytaj o wszystkie warunki usługi. Szczególną uwagę zwróć na zapisy dotyczące częstotliwości karmienia czworonogów i wyprowadzania ich na indywidualne spacery. Jeśli cokolwiek Ci się nie podoba, to zapytaj o możliwość wprowadzenia zmian na Twoje życzenie.

Zacznij od krótkiego pobytu

Bardzo ważne jest to, aby nie zostawiać psa w hotelu od razu na wiele dni. Dobrą praktyką jest powierzenie pupila opiece obcych ludzi na weekend. Po powrocie psa do domu oceń, czy zwierzę nie jest nieswoje, czy nic mu nie dolega, czy jest radosne i nie przejawia agresywnego zachowania. Dopiero po zdaniu tego „testu” możesz zostawić psa w hotelu na np. tydzień.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie