5 rzeczy, które powinien mieć każdy pies

Planujesz kupić psa albo wybrałeś uroczego pupila ze schroniska? Musisz odpowiednio przygotować się na jego przyjazd do domu. Zwierzak powinien mieć kilka rzeczy, które będą niezbędne dla jego i Twojego komfortu. Oto nasz psi niezbędnik:

  1. Miski – pies musi mieć dwie miski dopasowane do swojej rasy i wielkości. Pierwszą na karmę suchą, z puszki albo specjalnie gotowane jedzenie, którą trzeba myć po każdym posiłku. Druga miska przeznaczona jest tylko na wodę i powinna zawsze stać w tym samym  miejscu. Woda musi być świeża i czysta, a pies musi mieć do niej dostęp przez całą dobę. 
  2. Obroża i smycz – w sklepach zoologicznych jest ich bardzo duży wybór, więc spokojnie można coś dopasować. Ważne, by obroża nie mogła być ściągnięta przez głowę przy napięciu smyczy, a jednocześnie, by nie zaciskała się zbyt mocno. Jeżeli między obrożę a sierść włożymy dwa palce, to powinna być dobra. Do kompletu kupujemy też smycz, którą dopasowujemy do wieku psa, jego wagi i rasy. I tu także mamy spory wybór – od smyczy tradycyjnych przez automatyczne po specjalne szelki. Przyda się także obroża przeciw pchłom, która odstraszy nieproszonych gości.
  3. Legowisko lub buda – każdy pies musi mieć gdzie spać i odpoczywać po spacerze. Powinno to być miejsce, w którym czuje się bezpiecznie. Jeżeli planujesz, by Twój pupil mieszkał na dworzu, musisz mu zapewnić budę. Możesz kupić gotową albo zbudowac ją samodzielnie. Pamiętaj o odpowiedniej wielkości i ociepleniu, by zimą psa grzała, a latem zapewniała cień i chłód. W przypadku, gdy zwierzak będzie żył z Tobą w mieszkaniu, powinien mieć swoje legowisko, najlepiej w miejscu zapewniającym spokój, ale jednocześnie pozwalającym na kontakt z właścicielem. W sklepach zoologicznych można kupić specjalne kosze wiklinowe albo poduchy.
  4. Szczotka i inne środki kosmetyczne – każdy pies musi być regularnie pięlęgnowany. Szczotka do czesania sierści to absolutne minimum. Powinna być dostosowana do rasy, wielkości psa i grubości jego sierści. Do tego przydadzą się też cążki do skracania pazurów i specjalne gryzaki albo szczoteczka i pasta do czyszczenia zębów. Nie zapomnij też o szamponach i środkach do mycia uszu. Dzięki takiemu podstawowemu zestawowi  Twój pupil będzie zadbany i zdrowy.
  5. Zabawki – psy uwielbiają się bawić ze swoim właścicielem, ale do tego potrzebne są mu zabawki. Zwierzakom lubiącym biegać przydadzą się specjalne piłki, które trudno przegryźć albo gumowe ringo. Dobrze sprawdzą się też grube splecione linki, które pies może gryźć, szarpać i podrzucać. Mniejsze zwierzaki lubią też piszczące gryzaki. Ponadto każdy pies pokocha różnego rodzaju kości, które godzinami może obgryzać. Pamiętaj, że zabawki pozwalają rozładować napięcie i nudę, które często bywają przyczyną kłopotów z psim zachowaniem.

Lista 5 rzeczy, które powinien mieć Twój pies to absolutne minimum. Oczywiście w zależności od potrzeb pupila i jego właściciela można do niej dopisać jeszcze inne rzeczy, takie jak np. kaganiec czy transporter samochodowy. 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Polecane

Katalog ras psów

Sprawdź nasz katalog ras psów: tutaj

 

 

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.