Rasowe psy i psy na sprzedaż przez internet

Zakupy przez internet?

Internet pozwala zapoznać się z wieloma ofertami w krótkim czasie , dzięki czemu szybko możemy „rozeznać się” w sytuacji – i zobaczyć co dzieje się na rynku.

Strony internetowe hodowców

Odwiedzając strony internetowe hodowców, możemy wstępnie ocenić hodowle, poznać jej osiągnięcia, zobaczyć zdjęcia szczeniaków. Jednakże strona internetowa nie jest wykładnikiem „jakości” hodowli, nie gwarantuje też satysfakcji z zakupu. Jak zdążyliśmy się zorientować – odwiedzając witryny hodowców – niejedna bardzo dobra hodowla ma słabo opracowaną zarówno oprawę graficzną jak i zawartość merytoryczną strony. Kryterium oceny jakości hodowli nie powinna być więc w żadnym wypadku jej strona w internecie. ( Przy ocenie hodowli możesz wziąć pod uwagę artykuły: gdzie kupić ,jaka hodowla). Jeżeli masz możliwość i środki możesz odwiedzić hodowcę jeszcze przed podjęciem decyzji o zakupach, to ułatwi „ocenę” hodowli.

Po wyborze hodowcy, jeżeli już zdecydowałeś się na zakup, pozostaje ustalić warunki płatności i odbiór szczeniaka. I tutaj zaczyna się tak naprawdę kolejny etap zakupów – wizyta w hodowli i odbiór psa. Stanowczo jesteśmy przeciwni przesyłania psa w jakichkolwiek paczkach/przesyłkach. Wizyta w hodowli pozwoli ci zweryfikować opinię jaką sobie wyrobiłeś przez odwiedziny strony internetowej lub rozmowy telefoniczne.( ponownie artykuły: gdzie kupić, jaka hodowla).

Strony aukcyjne, z ogłoszeniami.

Celem różnego rodzaju aukcji – jest przede wszystkim zareprezentowanie towaru który jest atrakcyjny cenowo. (Oczywiście takie jest tylko przesłanie, bowiem sporo towarów na aukcjach jest droższych niż w tradycyjnych sklepach.) Jakikolwiek jednak nie byłby to produkt, to trudno zachować wysoką jakość produktu kładąc nacisk na niską cenę.

Wyhodowanie rasowego, zdrowego psa niesie ze sobą określone koszty, ponadto sprzedawca chce też zarobić. Zbyt niska cena sugeruje więc wątpliwej jakości „produkt”. Osobiście oceniając te koszty uważam , że obecnie nie da się kupić "dobrego" szczeniaka za 500zł. Zastanówmy się więc gdy widzimy ofertę: super cena za rasowego rottweilera 350zł – zastanówmy się, co ta cena w sobie kryje.

Również samo pojawienie się ogłoszeń na aukcjach z ofertami na psy budzi moją niechęć, a szukanie w ten sposób nowych rynków „zbytu” przez sprzedawcę świadczyć może o tym, że … nie jest to dobry hodowca. Zacytujemy samych siebie ;)

„Polecamy hodowle, które nie są nastawione na masówkę i zimny handel, ale które starannie i z wielki sercem odchowują swoje szczenięta”

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie