Jaka hodowla taki pies - 1

Z całą pewnością aby nie ulec rozczarowaniu pies powinien pochodzić z hodowli prowadzonej pod patronatem Związku Kynologicznego. Takie mioty są kontrolowane przez Związek i zgodne z jego wymaganiami. np. Związek Kyn. chroni suki hodowlane i zezwala na tylko jeden miot w roku.

Dla suki każda ciąża i wychowanie szczeniąt stanowi znaczne obciążenie gdyż w przeciętnym miocie rodzi się ich około 8 sztuk a często bywają mioty liczniejsze. Dobrego hodowcę poznamy po tym iż socjalizację szczeniąt zaczyna już od pierwszych dni po urodzeniu, zapewniając dobry start w dalsze życie z nowym właścicielem. Szczenię dobrze odchowane nie jest strachliwe, jest pozytywnie nastawione do otaczającego go świata. Nie należy kupować psa od hodowcy który unika pokazania matki szczenięcia i nie potrafi zbyt wiele powiedzieć o jego pochodzeniu. Dobry hodowca pokaże otoczenie w jakim trzymane było szczenię, zademonstruje matkę, udzieli informacji na temat ojca. Pouczy jak właściwie obchodzić się z pieskiem, a także później chętnie udzieli rad i niezbędnych wyjaśnień.

Polecamy hodowle, które nie są nastawione na masówkę i zimny handel, ale które starannie i z wielki sercem odchowują swoje szczenięta.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie