Piesek w kratkę - serial kukiełkowy

Piesek w kratkę to polski, dobranockowy, sześcioodcinkowy serial kukiełkowo-animowany w reżyserii Zofii Ołdak. Odcinki miały po 8-10 minut. Nakręcony w warszawskim Studiu Miniatur Filmowych. Muzyka Adam Markiewicz. Scenariusz Zofia Ołdak, Andrzej Lach i Wanda Chotomska. Scenografia i projekt plastyczny psa Adam Kilian. Animacja Leszek Komorowski, Jan Skorża, Teresa Olenderczyk. Zdjęcia Jan Tkaczyk. Teksty piosenek Wanda Chotomska. Śpiewają Alibabki (w odcinku Szeryf długie ucho). Głos Pieska i Dziewczynki to Anna Skaros, która nagrała też kilka bajek muzycznych, a Danuta Przesmycka dubbinguje chłopczyka.

Piesek jest animowany poklatkowo w scenach bez postaci ludzkich, a marionetkowo w nielicznych scenach z aktorami.

Odcinki serialu zostały w 1985 roku oprawione w film długometrażowy Tato, nie bój się dentysty (dentysta: Wojciech Pokora, tata: Marian Glinka) z tytułową piosenką śpiewaną przez Marylę Rodowicz.

Odcinki

* Piesek w kratkę (1968; z dziewczynką)
* Sam jak pies (1968; z dziewczynką; piesek psoci z kompanem, własnym odbiciem, który wyszedł z lustra)
* Pies w kuchni (1969; z dziewczynką; Piesek ustawia czajnik i garnki w pociąg)
* Gol (1971; z chłopczykiem, "nowym panem" pieska; Piesek organizuje boisko w pokoju pod nieobecność chłopczyka)
* Pies w cyrku (1971; z chłopczykiem; Piesek wpierw ogląda pokazy cyrkowe w telewizji - wstawki dokumentalne - później sam zamienia pokój w arenę; muzyka wzbogaca się o tradycyjny temat cyrkowy Wejście gladiatorów Juliusa Fučíka)
* Szeryf długie ucho (1972; z dwoma chłopczykami "Marcinkiem" i "Krzysiem")

WORTAL PSY24.PL

źródło: wikipedia.pl

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.