Wystawy psów rasowych

Wystawa psów rasowych lub pokaz psów rodowodowych inaczej mówiąc „dobrze urodzonych” ma na celu zaprezentowanie na ringach urodę psów. Psy rywalizują w swoich rasach o tytuł najpiękniejszego z danej rasy a następnie najpiękniejszego psa wystawy.
Na ringach psy oceniane są przez sędziów pod kątem eksterieru i charakteru.

EKSTERIER – oznacza zewnętrzne cechy budowy ciała psa, które określają stan kośćca i umięśnienia, proporcjonalność a także harmonijność budowy ciała, zgodną ze wzorcem rasy.
Psy oglądane są przez sędziego w ruchu oraz statyce zwaną - postawą wystawową.

Jest to również miejsce gdzie wystawcy tudzież hodowcy oraz miłośnicy danych ras mogą wymienić się doświadczeniami i uwagami. Dla osób zwiedzających jest to możliwość zapoznania się z różnorodnością ras hodowanych w kraju oraz zagranicą. Przyszli właściciele   psów rasowych mogą zyskać informacje bez pośrednio od osób które są pasjonatami rasy wybranej przez nich. Tylko na wystawie  można obejrzeć najpiękniejszych przedstawicieli swoich ras, jest to rzadka gratka i warto poświęcić przedpołudnie na wystawie.

To właśnie na wystawie nasi pupile mogą zdobyć uprawnienia hodowlane, które decydują o atrakcyjności danej hodowli.

Tak naprawdę na takich pokazach oceniany jest „dorobek hodowlany„ polskich lub zagranicznych hodowli.

Organizatorem wystaw psów rasowych jest Związek Kynologiczny w Polsce.      Jolanta Niedzielska
www.hodowla-polka.pl

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.