UWAGA! Szczenięcy Terrorysta!

Gdy udajemy się do hodowcy po odbiór swojego wymarzonego psa, albo przygarniamy wypatrzoną bidę ze schroniska, to najczęściej nie zdajemy sobie sprawy co nas czeka. Bardzo szybko, w domu okazuje się, że małe szczenię, to nie maskotka i patrzące na nas z  nadzieją i miłością maślane oczka, słodki pyszczek i małe łapeczki, ale żywy pies z którym wiąże się, oprócz przyjemności, wiele obowiązków zwłaszcza w zakresie wychowania! Ta nowa postać w naszym domu, tak jak młody człowiek, wymaga troski, opieki i staranności w uczeniu określonych zachowań.

Okazuje się, że słodkie "pysiaczki pieseczki" przysparzają nam swoimi zachowaniami dużo kłopotów. Utrwalane przez nieświadomych właścicieli złe nawyki niejednokrotnie mogą być przyczyną fatalnych konsekwencji. Bywa, że szczenięta mogą wylądować w schronisku, bo właściciele czują się przez kilkumiesięcznego psa sterroryzowani. Lepiej temu zapobiedz zarówno dla naszego dobra jak i dobra pszyszłości psiaka.

Poniżej powszechnie występujące "szczenięce problemy" – które pokrótce omawiam i dzielę się osobistym doświadczeniem z zakresu wychowywania szczeniąt. Należy jednak wiedzieć, że niektóre problemy mogą być bardziej złożone i wymagają pomocy specjalisty – jeśli takiej potrzebujesz, po prostu skontaktuj się z nami.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie