Zabawka dla psa

Jak wybrać zabawkę dla psa? Taką, która jak najdłużej przeżyje i będzie dodatkowo interesująca? Najlepiej na zakupy wybrać się z psiakiem. Do większości sklepów zoologicznych możemy wprowadzić szczeniaka. Poza tym mamy możliwość testowania na wystawach. U nas sprawdzało się prezentowanie psom różnych zabawek i branie tylko tych, na które silnie reagowały.

Mieliśmy wtedy pewność, że nie będzie to zakup bez sensu i zabawka spełni swoją rolę. Najlepiej wybierać zabawki z solidnej gumy, bez wypustek – takie mają szansę przetrwać najdłużej. Psy zawsze zaczynają testować wszystkie wystające części, więc prędzej czy później robią dziurę i ją powiększają, aż z zabawki zostanie skrawek gumy czy materiału. Niektóre psy lubią proste gryzaki, inne piszczące zabawki albo sznurki, a część toleruje tylko patyki przyniesione ze spacerów. Trzeba poznać swojego psa i wtedy już łatwo będzie nam dobrać interesującą dla niego zabawkę. Jest tylko jedna ważna reguła – zabawki powinny być na codzień chowane.

Pies mający zabawkę non-stop szybko się znudzi i wpadniemy w zamknięte kolo kupowania ciągle nowych rzeczy. Najlepiej zostawić na stałe jakiś gryzak – patyk czy sznurek, a resztę zabawek wyciągać tylko do nauki i na spacery. U nas świetnie się to sprawdza, bo psy są o wiele bardziej nakręcone na zabawę czy pracę z nami. Jeszcze jedno. Jeśli chcemy, żeby pies się z nami bawił musimy pamiętać, aby w momencie, kiedy zaczyna się nudzić przenieść jego zainteresowanie na coś innego i schować zabawkę. Wtedy na następnym spacerze nadal będzie na nią i na nas nakręcony. Jaki jest morał z tego krótkiego artykułu? Poznaj swojego psa i nie przesadzaj z zakupami ;)

Anna Gałązka – hodowla Czechosłowackich Wilczaków
– WILCZY OMEN http://wilczyomen.pl

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.