Tajniki zachowania i szkolenia psa - poziom średniozaawansowany

Think Dog
Tajniki zachowania i szkolenia psa - poziom średniozaawansowany
John Fisher i Sarah Whitehead

 
Dzięki współpracy z Centre of Applied Pet Ethology (COAPE), największą na wyspach brytyjskich organizacją szkolącą behawiorystów - specjalistów terapii zachowania zwierząt towarzyszących, mam zaszczyt zaprosić Państwa na kolejną edycję kursu

"Think Dog"
Tajniki zachowania i szkolenia psa - poziom średniozaawansowany
W polskiej wersji językowej


Kurs autorstwa znakomitego, znanego na całym świecie, specjalisty z zakresu behawioru psów Johna Fishera, pozwala nabyć szeroką wiedzę na temat psów, ich zachowania się oraz praktyczne umiejętności postępowania i pracy z psem. Kurs akredytowany jest przez COAPE a jego ukończenie daje możliwość dalszego praktycznego kształcenia na specjalistycznych kursach COAPE, łącznie z kursem dyplomowym dającym uprawnienia behawiorysty.

Andrzej Kłosiński - psycholog
Specjalista terapii zachowania zwierząt - DipCABT(Coape)NOCN


Kurs adresowany jest do osób chcących nabyć lub poszerzyć wiedzę na temat zachowania i treningu psa. Szczególnie gorąco polecany jest trenerom, amatorsko czy też zawodowo szkolącym psy oraz właścicielom, którzy chcą zgłębić tajniki zachowania własnego psa i zbudować z nim głęboką więź opartą na wzajemnym szacunku i zrozumieniu, tak by lepiej z nim funkcjonować czy też poradzić sobie z pojawiającymi się trudnosciami. Polecany jest także lekarzom weterynarii i osobom w jakikolwiek inny sposób pracujących z psami na przykład w dogoterapii. Szeroki zakres prezentowanej wiedzy zawarty jest w sześciu obszernych blokach tematycznych prezentujących wiedzę teoretyczną, praktyczne wskazówki i zadania do samodzielnego wykonania. Kurs realizowany jest drogą korespondencyjną.

Merytoryczny program kursu obejmuje:
Blok I Zrozumieć psa
Zagadnienia podstawowe. Historia udomowienia psa oraz proces kształtowania się różnych typów psów. Szkolenie psa w historycznej perspektywie. Wpływ teorii dominacji na współczesne ujęcie relacji pies -człowiek. Jeśli nie dominacja to co?
Blok II Zachowanie psa oraz efekty diety, stresu i treningu
Wpływ diety na zachowanie psów. Efekty stresu. Formy odpowiedzi na zachowania agresywne. Indywidualne strategie radzenia sobie ze stresem. Potencjalne efekty leczenia weterynaryjnego. Problemy z zakresu szkolenia.
Blok III Jak pies się uczy - psychologia uczenia się psa.
Podstawy teorii uczenia. Nagroda czy kara? Uczenie we wczesnym szczenięctwie. Czynniki mające wpływ na uczenie się psa.
Blok IV Agresja
Po co psu agresja? Genetyczne podłoże agresji. Rodzaje agresji u psów. Przyczyny, skutki i sposoby radzenia sobie z agresją.
Blok V Techniki rozwiązywania problemów z zachowaniem psów.
Rozumienie i ocena problemów zachowania psa. Najczęściej spotykane problemy i sposoby ich rozwiązywania.
Blok VI Zaawansowane techniki szkoleniowe.
Techniki szkolenia i zaawansowane techniki rozwiązywania problemów behawioralnych.
Zadanie specjalne: Praca oparta na badaniach własnych uczestnika.

Uczestnicy kursu raz w miesiącu otrzymują pocztą materiały kursowe zawierające poszczególne bloki tematyczne. Każdy blok zawiera dodatkowo literaturę zalecaną, oraz praktyczne zadania na podstawie których uczestnicy piszą comiesięczne prace zaliczeniowe oceniane przez koordynatorów kursu.

Czas trwania kursu: 6 miesięcy

Termin rozpoczęcia: 15 kwietnia 2007

 

 

Koszt uczestnictwa: 800 zł

Organizator:
AmiChien - Terapia Zachowania Zwierząt Towarzyszących
Amichien jest instytucją szkoleniową - wpis do rejestru instytucji szkoleniowych nr 2.12/00038/2007

Zapisy i szczegółowe informacje:
AmiChien - Terapia Zachowania Zwierząt Towarzyszących
Ewelina Włodarczyk
e-mail: szkolenia@amichien.pl
tel. 0512318388

 

 

  Centre of Applied Pet Ethology (COAPE)
- największa na wyspach brytyjskich organizacja kształcąca behawiorystów - specjalistów terapii zachowania zwierząt towarzyszących oferująca także szeroką gamę kursów dla właścicieli zwierząt, trenerów oraz osób w jakikolwiek sposób pracujących z psami. Założona w 1993 roku przez nieżyjącego już Johna Fishera oraz Petera Neville'a, najbardziej znanego brytyjskiego behawiorystę. Oferowane przez COAPE kursy oparte są na współczesnym, interdyscyplinarnym podejściu do zagadnień zachowania się zwierząt towarzyszących, ich miejsca w ludzkim świecie i relacji z ludźmi. Więcej informacji na stronie www.coape.co.uk
  John Fisher (1947 - 1997)
John Fisher był człowiekiem obdarzonym wyjątkowym talentem - zdolnością "czytania" i rozumienia psów, połączoną z umiejętnością zafascynowania innych psim zachowaniem. Jego praca nad zachowaniem psów trwała nieprzerwanie niemal przez trzy dekady. Był współzałożycielem powstałego w 1989 roku Association of Pet Behaviour Counsellors i inicjatorem Association of Pet Dog Trainers, organizacji powstałej w 1993 roku, by promować i uczyć łagodnych, pozbawionych przemocy i efektywnych metod szkolenia psów w Wielkiej Brytanii. Był także dyrektorem COAPE i uznanym międzynarodowym wykładowcą behawioru i szkolenia psów, z pasją poświęcającym się edukacji i pisarstwu. Jest autorem kilku doskonałych książek: "Think Dog !" (tytuł polskiego tłumaczenia: "Okiem Psa"), "Why Does My Dog" (tytuł polskiego tłumaczenia: "Dlaczego mój pies ?") i "Dogwise... the Natural Way to Train Your Dog" (książka nie przetłumaczona na język polski). Być może najbardziej znaczącym aspektem kariery Johna była wiara w możliwość zmian i rozwój. Do końca i nieustannie rewidował swoje poglądy i teorie. Jego artykuł "Understanding of the Pet Dog" i ostatnia książka "Diary of Dotty Dog Doctor" pokazuje jak ewoluowały w ciągu lat jego poglądy na temat zachowania się psów w ludzkim świecie.
  Sarah Whitehead
Przez wiele lat szef praktyki i bliski współpracownik Johna Fishera. Obecnie wraz ze swoim zespołem prowadzi aktywną praktykę behawiorysty na południu Anglii, specjalizując się w agresji psów i kotów. Jest twórcą i kierownikiem grupy ośrodków szkolenia psów i przedszkoli dla szczeniąt pod nazwą Alpha skupiającą 18 jednostek. Obecnie pracuje nad standardami szkolenia psów opartymi na wiedzy behawioralnej i wykorzystującymi nowoczesne, niekonfrontacyjne metody. Jest uznanym także poza granicami Wielkiej Brytanii wykładowcą w dziedzinie zachowania i szkolenia psów. W Polsce znana jest jako autor książki pod tytułem "Mój szczeniak".

 

 

źródło:
www.amichen.pl

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie