Gdy pies kradnie

Psy najczęściej kradną bo chcą zwrócić na siebie twoją uwagę. Jeżeli twój pies podkrada różne przedmioty , musisz zawsze mu je zabrać, w przeciwnym wypadku będzie uważał że on rządzi.

Najczęściej winny podkradaniu przez psa jest właściciel. Prawdopodobnie gdy szczeniak był mały i coś chwycił w zęby – zaczął go gonić. Kolejny raz – i to samo. Szczeniak zaczyna traktować to jako dobrą zabawę. I ma rację ;). Kiedy więc szczeniak za coś nagle złapie nie reaguj impulsywnie – może po prostu szuka czegoś by sobie pogryźć. Spokojnie podejdź i postaraj się odebrać mu „zabawkę”.

Jak sobie poradzić gdy nasz pies już jednak nauczył się kraść? Połóż kilka przedmiotów, w zasięgu psa – takich jakie mogłyby go zainteresować. Załóż mu smycz, lub linkę. Jak już złapie przedmiot i zacznie uciekać, spokojnie idź zanim, złap go (przyciągając za linkę) i odbierz rzecz. Nie odzywaj się do psa i nie patrz mu w oczy. Połóż rzecz z powrotem na miejsce z którego został zabrana.

Powtarzaj do skutku, aż pies się znudzi zabieraniem fantów. Jeśli pies zrobi postępy przećwicz to z nim bez smyczy. Gdyby „podkradanie” ponownie się przydarzyło, powtarzaj lekcje.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie