Pies nie chce oddać miski

Pytanie:
Moi kochani powiedzcie mi , czy pies musi oddać właścicielowi miskę z jedzeniem podczas jedzenia. Ja mam z tym kłopot. Nasz półroczny golden nie chce oddać, warczy i sie stawia. Jednak gdy go karmię od początku do końca jedzenia trzymając miskę w ręce nawet nie mrugnie okiem a na koniec obliże moje palce zadowolony.

 

AZORRES RADZI:
Tak, pies musi oddawać właścicielowi wszystko, miskę przede wszystkim. Radzimy już teraz pracować nad oddawaniem, bo za pół roku będą mieć Państwo poważny kłopot.
Proszę karmić psa z ręki, ale nie trzymając miskę, a dając jedzenie z własnej ręki, żeby dłonie skojarzyły się psu z przyjemnością. Po jakimś czasie, proszę zacząć wsypywać do pustej miski garść jedzenia, stać przy niej, gdy pies je, a kiedy skończy, dosypać następną garść. W ten sposób pokażą Państwo psu, że ręka przy misce oznacza wyłącznie dobre, pozytywne rzeczy. Co kilka garści proszę zabrać miskę na chwilę i znów dać psu wsypując do niej jedzenie dłonią. Proszę to ćwiczyć z psem jak najczęściej, dopóki nie wypracują Państwo swobodnego zabierania i stawiania miski.
 pytanie:
mam psa rasy labrador ma kolo 3miesiecy mam go od malutkiego problem jest taki non stop wychodzę z nim na dwór tam sie załatwi i przyjdzie do domu i za jakiś czas znowu narobi w domu uczę go juz różnymi sposobami żeby wołał ale bez skutku położyłam juz mu szmatę żeby tam robił zrobi tam i pójdzie do pokoju i tam tez narobi proszę pomóżcie mi bo nie mam juz siły . dziękuje


AZORRES RADZI:
Pies nie jest człowiekiem, żeby "wołać", gdy chce się załatwić. Skoro pies ma 3 miesiące, to ma prawo załatwiać się bardzo często - ma przecież krótki przewód pokarmowy i mały pęcherz. Szczeniaki potrzebują się załatwić zawsze po spaniu, jedzeniu, zabawie. Wystarczy wychodzić z psiakiem na dwór wystarczająco często, a nie będzie brudził w domu. Jeśli pies załatwia się na dworze, lepiej nie uczyć go sikania na szmatkę w domu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.