Dokumenty: Pozwolenie na psa - z opisem

Pozwolenie na psa

Wykaz ras psów uznawanych za agresywne: Amerykański pit bull terrier, Perro de Presa Mallorguin, Buldog amerykański, Dog argentyński, Perro de Presa Canario, Tosa inu, Rottweiler, Akbash dog, Anatolian karabash, Moskiewski stróżujący, Owczarek kaukaski.

1. Miejsce załatwienia sprawy :
Urząd Miasta/ Gminy itp
Wydział Ochrony Środowiska

2. Wymagane dokumenty

a) Wniosek (» pobierz wniosek)
o udzielenie zezwolenia na utrzymanie psa rasy uznawanej za agresywną zawierający: imię i nazwisko wnioskodawcy i jego adres zamieszkania, informację o pochodzeniu psa, jego rasie, wieku, płci i ewentualnym sposobie oznakowania psa, o miejscu warunkach w jakich wnioskodawca zamierza utrzymywać psa

b) załączniki
- metryka (ksero, oryginał do wglądu)
- zaświadczenie o szczepieniu psa przeciwko wściekliźnie (ksero, oryginał do wglądu)

3. Opłaty (opłaty mogą się różnić / w zależności od miejsca zamieszkania) Opłata skarbowa: od wniosku, od zezwolenia, za każdy załącznik. Znaczki do opłat sprzedawane są na miejscu w każdym Urzędzie.

Podstawa prawna
Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997r. o ochronie zwierząt /Dz. U. Nr 111 poz. 724/; rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 15 grudnia 1998r. w sprawie wykazu ras psów uznawanych za agresywne oraz warunków wydawania zezwoleń na utrzymanie psa takiej rasy /Dz. U. Nr 159 poz. 1051

UWAGA: Zmodyfikowany tekst ustawy (czytaj rodział 2 art 9 i 10): Ustawa o ochronie...

Po załatwieniu powyższych formalności, powinniśmy otrzymać (najczęściej pocztą) następujące zezwolenie:Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji ROTTWEILERY.wortale.net.
 

 
Zgłoś swój pomysł na artykuł

Pozwolenie pies

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie