Jak zadbać o psa spędzającego zimę w budzie? Przewrotny „poradnik” dla właścicieli

Należysz do tych osób, które wciąż obstają przy twierdzeniu, że miejsce psa jest na dworze i basta? Nie mamy zamiaru przekonywać Cię do zmiany światopoglądu – a już na pewno nie na siłę. Zamiast tego przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym przewrotnie podpowiadamy, jak zadbać o psa spędzającego zimę w budzie. Jesteśmy przekonani, że jego lektura da Ci sporo do myślenia.

Wpuść psa do domu

Mówiliśmy, że będzie przewrotnie? Jeśli naprawdę chcesz zadbać o czworonoga spędzającego zimę w budzie, to po prostu wpuść go do domu i nie kombinuj. Nie ważne, jak bardzo odporny na zimno jest Twój pies. Mroźna noc na dworze, nawet w ocieplonej budzie, to koszmar, dlatego zachęcamy do okazania odrobiny serca zwierzęciu.

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz wpuścić psa do domu (choć nie wiemy, jaki musiałby to być powód), to przynajmniej na okres zimowy przygotuj dla niego miejsce w ogrzewanym garażu czy w piwnicy, w której będzie spędzać mroźne noce.

Idź spać do budy

No dobrze, teraz trochę „jedziemy po bandzie”, ale z drugiej strony dlaczego nie? Skoro uważasz, że spanie w budzie jest takie fajne i w ogóle nie przeszkadza psu, to może czas spróbować? Jesteśmy pewni, że nie wytrzymasz nawet godziny, nie wspominając o całej nocy. Takie ekstremalne przeżycie może Ci otworzyć oczy na to, co czuje pies spędzający mroźną noc w budzie – nawet solidnej i ocieplonej.

Jak przygotować budę? Znamy sposób

Pora zabrać się za psią budę, w której rzekomo pupil czuje się tak dobrze i wręcz uwielbia spędzać w niej czas, oczywiście w samotności. Jak przygotować budę do zimy? Oto niezawodny sposób: chwyć siekierę, porąb budę na drobne kawałki i spal je w ognisku, w kotle na paliwo stałe lub wywieź do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Na sam koniec mocno przytul psa i przypomnij sobie, że jest istotą żywą, która czuje i tak samo źle znosi zimno, ciemności oraz samotność.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie