Gładkowłosy lwi piesek

Mało znanym powszechnie faktem jest ,że w miotach lewków od czasu do czasu rodzą się psy gładkowłose. Nie wielu hodowców mówi o tym otwarcie i głośno . Już u małych szczeniąt można zauważyć inną okrywę bo włos nie rośnie tak intensywnie i prawidłowo jak u innych szczeniąt. Do ośmiu tygodni można już określić takie szczenię. Występują dwa typy tej okrywy : gładki , krótki włos jak u spaniela lub podwójny składający się z warstwy krótkiego włosa przeplatanego długim włosem okrywowym .

Oczywiście włos gładki jest niepożądany i nie może być używany w hodowli. Są jednak hodowcy , którzy używali w swoich programach hodowlanych psów o gładkim włosie twierdząc ,ze potomstwo takich psów ma doskonałą w gatunku i prawidłową szatę. Nigdy jednak żaden gładkowłosy pies nie dał kolejnego pokolenia o takim włosie.

Inny problem dotyczący okrywy włosowej lwiego pieska to zbyt krótka sierść .Są psy , którym pomimo prawidłowej pielęgnacji nie może włos urosnąć do pożądanej długości. Włos rośnie do mnie więcej 3 cali a potem zatrzymuje się lub łamie i odpada. Nieznane są przyczyny tego problemu ale należy zaakcentować, że jest to wysoce niepożądane i nie należy używać psów o takim włosie w hodowli jak również gdy włos jest kędzierzawy , łamiący się.

lwi piesek

1.foto Wanted Head Game

lwi piesek
2.głowa Wanted Head Game

lwi piesek

3.Wanted Hear And Soul Puppy Face

lwi piesek
4.głowa Wanted Hear And Soul Puppy Face

Dziękuję Jari Partanen /kennel Wanted Finlandia/ za pomoc oraz fotografie gładkowłosych lwich piesków urodzonych w tej hodowli.

Autor: Karina Kruczek hod. Alwaro FCI
http://lwipies.prv.pl/

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Artykuły powiązane

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.