buldog francuski - informacje podstawowe

Rasa ta powstała pod koniec XIX wieku i jest to wspaniały pies do towarzystwa. Anglicy twierdzą, ze stanowi on miniaturową wersję dużo masywniejszego buldoga angielskiego, która nie znalazła uznania w swojej ojczyźnie i dlatego została po prostu wysłana do Francji. Francuzi zaś uważają go za oryginalną rasę francuską.

Jakkolwiek było, jeśli w ogóle istnieje idealny pies do towarzystwa to jest nim właśnie buldog francuski. Jest czysty, miły, prawie nie linieje, łatwo go wychować, nie ma przykrych przyzwyczajeń i nie potrzebuje dużo ruchu. Najlepiej nadaje się dla starszych ludzi bo wtedy jest oczkiem w głowie swego pana/ni a buldog francuski uwielbia być w centrum zainteresowania. Kocha rodzinę, jest wspaniałym kompanem do zabawy z dziećmi. Ogólnie mówiąc , bez trudu przystosowuje się on do różnych warunków i sytuacji, nie przysparza dużo pracy, ale jest szczęśliwy jedynie w bliskim kontakcie ze swoją rodziną.

Buldog francuski jest bardzo inteligentny, o miłym usposobieniu, delikatny i przymilny. Chodzi chętnie na spacery tylko dlatego bo uwielbia być ze swoim państwem. Kocha zabawy, pieszczoty i wszystkie chwile spędzone z właścicielem. Może się zadowolić trzema krótkimi spacerami w sąsiedztwie miejsca zamieszkania. Jest wspaniałym towarzyszem dla ludzi mieszkających w blokach. Jest uważny, chętny do zabawy, mało szczeka. Oczy i zmarszczkę na nosie trzeba utrzymywać w czystości. Sierść łatwo pielęgnować.

Buldożki są bardzo wyczulone na ton głosu właściciela i potrafią wyczuć złą atmosferę w domu. Kocha dorosłych i dzieci jak również zwierzęta małe i duże, jednym słowem charakteryzuje się wielkim umiłowaniem do życia i świata. Jego inteligencja i zadowolenie powodują, że dobrze nadaje się do szkolenia na posłuszeństwo. Jest psem niezwykle uczuciowym, czasami aż do przesady, przez co potrafi być zazdrosnym. Odznacza się odwagą i zręcznością. Należy do psów o skróconej kufie , dlatego też trzeba mieć to na uwadze. W upalne letnie dni należy zapewnić mu cień i stały dostęp do wody.

B. Zawadzka
http://stellanova.waw.pl/
WORTAL PSY24.PL

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.