BOKSER - krótka informacja o rasie /uwagi hodowcy/

Bokser należy do rasy psów obronnych. Bardzo łatwo się układa. Dobrze ułożony bokser jest niezwykle karnym psem, nigdy nie atakuje bez potrzeby i uprzedniego wyraźnego i zdecydowanego ostrzeżenia. Jest psem bardzo odważnym. Nie jednokrotnie psy dużo większe od niego ustępują mu drogi.

Cechy jego charakteru nadały mu przydomek "Damski Pies",co należy tłumaczyć, że " słabe kobiety" będąc na spacerze z bokserem panują nad nim całkowicie, przy czym bokser swoim wyglądem i postawą odstrasza wszystkich potencjalnych napastników.

Bokser jako rasa idealnie nadaje się do zamieszkania z małym dziećmi. Od szczeniaka do późnej starości uwielbia się bawić,przy czym w zabawie z dziećmi jest bardzo delikatny. Najczęściej sam prowokuje zabawy. Uwielbia zabawę z piłeczką np. aportowanie. Jeżeli jest jedynym psem w domu to prowokuje swego Pana do zabawy w pozorowane walki.

Jeżeli w domu ma psie towarzystwo nie koniecznie z tej samej rasy co on, to idealnie z nim lub nimi "się dogaduje", a zabawom w ganianego za piłeczką lub pozorowaną walką nie ma końca.

Bokser w jednakowym stopniu nadaje się do zamieszkania w blokach jak i w domkach jednorodzinnych. W jednym i drugim przypadku należy psu zapewnić dużo ruchu np częste spacery nie tylko na smyczy.

Fama że boksery nadmiernie sie ślinią i trzepiąc głową chlapia po ścianach jest nie uzasadniona,a w przypadku moich suczek całkowicie nieprawdziwa. Co najwyżej jak mocno się zgonią to na faflach pojawia się im niewielka ilość bialej piany, ale to jest przypadłość wszystkich ras.  

Boksery wręcz uwielbiają jazdę samochodem. Moje bokserki co roku pokonują trasę z południa Polski nad morze, gdzie spędzają ze mną urlop. Plaża i woda morska jest ich żywiołem. Kto raz miał w domu boksera już nigdy nie zdecyduje się na inną rasę.

Stanisław  Szczypiński
http://www.boksery.za.pl/

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.