SOS rottweilery: Dzień pod psiuńciem – psy pomagają dzieciom

Bogactwem człowieka są: uśmiech, przyjazny gest, pogodne słowo.
Phil Bosmans


Pomorska Fundacja Rottka organizuje akcję skierowaną do dzieci z pomorskich domów dziecka. Impreza dotyczy wprawdzie naszych psów tylko pośrednio, ale to one będą stanowiły jedną z atrakcji przewidzianych dla maluchów. Z dumą chcielibyśmy też poinformować, że to wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Sopotu

Za cel postawiliśmy sobie, aby poprzez zabawę i wspaniale spędzony czas, nauczyć dzieci jak postępować z psami.

Ten dzień pełen atrakcji – prawdziwy „Dzień pod psiuńciem” - zaplanowaliśmy na marzec/kwiecień 2009. Specjalnie w tym celu wynajęliśmy salę mogącą pomieścić ok. 70 osób.

Pierwszym punktem programu będzie spektakl pt. „Tymoteusz i Psiuńcio” wystawiony przez teatr lalkowy „Balbina”. W rolę Psiuńcia wciela się maskotka rottweilera. Oprócz walorów czysto artystycznych spektakl niesie ze sobą również wartości edukacyjno – wychowawcze. Pokazuje jak postępować z psami, ile warta jest przyjaźń, jak walczyć z przeciwnościami losu.

Kolejnym punktem planu dnia będzie pokaz prawidłowego postępowania z psami nie tylko w zabawie, ale też w sytuacjach zagrożenia, przeprowadzony przez naszych wolontariuszy. Po zakończeniu pokazu, dzieciaki, pod czujnym okiem opiekunów i reprezentantów Fundacji, będą mogły pobawić się z czworonogami, zadawać pytania, dowiedzieć się jeszcze więcej o sposobie, w jaki należy postępować z psami.

W trakcie imprezy nie zapomnimy o rzeczach bardziej przyziemnych, ale równie przyjemnych – zaplanowaliśmy poczęstunek przygotowany specjalnie z myślą o małych widzach oraz urocze podarunki.

Program „Dnia pod psiuńciem” jest bardzo napięty i mamy pewność, że dostarczy zarówno dzieciom, jak i organizatorom, wiele mile spędzonych chwil, wzruszeń i oczywiście ogrom wspaniałej zabawy!

Zapraszamy sponsorów do zaangażowania się i współuczestniczenia w akcji poprzez wsparcie finansowe. Liczymy na każdą pomoc od Firm, organizacji, biznesmenów i osób prywatnych, którzy podobnie jak my, chcieliby rozjaśnić szarość życia podopiecznych domów dziecka.

To pierwsza taka akcja z cyklicznie zaplanowanej w pozostałych województwach naszego kraju. Wszelkie informacje można uzyskać pod adresem: fundacja@rottka.pl


Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji ROTTWEILERY.wortale.net.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.