Jak wybrać dobrego petsittera – opiekuna zwierząt?

Obecnie najlepszą alternatywą dla hotelu dla zwierząt jest usługa petsittingu, czyli opieki w domu świadczonej przez osobę kochającą zwierzęta. To najmniej obciążające dla czworonoga rozwiązanie, ponieważ nie musi on stresować się tak bardzo zmianą otoczenia, co dla niektórych zwierząt jest też traumatycznym przeżyciem. Jak jednak wybrać takiego petsittera, który będzie mógł zapewnić opiekę na najwyższym poziomie?

Pod uwagę należałoby wziąć kilka różnych kwestii, aby mieć pewność, że będzie to właściwa osoba na właściwym miejscu. Dlatego nigdy nie wybieraj petsittera bez wcześniejszego zastanowienia się i przejrzenia większej liczby ofert. Pierwsza lepsza osoba może nie spełnić twoich oczekiwań w całości.

Przede wszystkim ważne jest wybranie takiej osoby, która ma odpowiednie podejście do zwierząt – jest dla nich miła, zachowuje się spokojnie i odpowiedzialnie, nie jest nachalna, aby zwierzęta mogły dobrze czuć się w jej towarzystwie. Niektórzy petsitterzy podchodzą zbyt spontanicznie do swojej pracy, co może być przyczyną stresu dla zwierząt. Także ważne jest odpowiednie przygotowanie – teraz wielu z nich może pochwalić się ukończonymi kursami petsittingu. To duży plus, ponieważ w trakcie takich zajęć poruszane są różnorodne kwestie związane z opieką i bezpieczeństwem zwierząt, także w sytuacjach awaryjnych, gdy trzeba udzielić pierwszej pomocy. Często także pomocą służą studenci weterynarii. Naturalnie, doświadczenie jako petsitter również jest bardzo istotne.

W poszukiwaniach mogą pomóc specjalne serwisy internetowe dla petsitterów jak http://www.zoopiekun.pl/ – dzięki nim można dowiedzieć się szybko, kto w okolicy oferuje usługi tego rodzaju. Najlepiej wytypować kilka osób, a następnie umówić się z nimi na spotkanie w swoim domu, aby dowiedzieć się, jak zwierzę zareaguje na ich obecność. To powinien być ostateczny test przesądzający o wyborze odpowiedniej osoby. Dlatego też decyzja nie powinna być pochopna, chyba że zależy ci na czasie i masz poleconego petsittera, który ma pozytywne opinie.

Alternatywą pozostają hotele dla zwierząt w Poznaniu, Wrocławiu, Lublinie czy innych miastach Polski.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.