Wyjazd z psem na kemping: o czym trzeba pamiętać?

Wakacje na kempingu są bardzo popularne w Europie Zachodniej, gdzie nie brakuje znakomicie wyposażonych, wręcz luksusowych ośrodków z miejscami na namioty, przyczepy oraz mobilnymi domkami. Kemping ma tę zaletę, że zapewnia mnóstwo swobody, ale nie dotyczy to zwierząt domowych. Decydując się na wyjazd z psem na kemping musisz pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które wymieniamy w naszym poradniku.

Najpierw upewnij się, czy możesz zabrać pupila

To wcale nie jest oczywiste, o czym dobrze wiedzą stali bywalcy kempingów. Nie wszystkie ośrodki wyrażają zgodę na przyjazd z psem. Dotyczy to zwłaszcza tych mniejszych kempingów, na których brakuje miejsca na to, aby czworonogi mogły się wyszaleć i załatwić swoje potrzeby. Na wszystkich kempingach obowiązuje również bezwzględny zakaz wprowadzania psów do strefy basenowej.

Szukając kempingu zwróć więc uwagę na to, czy w opisie znajduje się informacja o możliwości przyjechania z pupilem – w większości przypadków może to być tylko jedno zwierzę. Jeśli takiej informacji brakuje, przed złożeniem rezerwacji skontaktuj się z administracją kempingu, żeby nie zafundować sobie przykrej niespodzianki.

Rada

Pamiętaj również, że za zwierzę niemal zawsze trzeba dodatkowo zapłacić.

Bezpieczeństwo psa i innych wypoczywających

Decydując się na wyjazd z psem na kemping musisz pamiętać o tym, że to Ty odpowiadasz za zachowanie czworonoga. Nie zakładaj z góry, że wszyscy wczasowicze są miłośnikami zwierząt i będą chętnie bawić się z pupilem. Nawet jeśli Twój pies jest bardzo łagodny i przyjacielski, to inni o tym nie wiedzą – dlatego zawsze trzymaj go na smyczy, nie wypuszczaj samopas na teren kempingu, a w sytuacji, gdy musicie przejść przez duże zbiorowisko ludzi, rozważ założenie psu kagańca.

Wyposażenie kempingu z myślą o psach

Wiele kempingów w Europie, zwłaszcza tych z wysokiej półki, zapewnia mnóstwo atrakcji i udogodnień dla czworonogów. Warto zwrócić na to uwagę wybierając konkretne miejsce na wakacje. Podstawą są punkty, w których psy mogą napić się wody – to jednak za mało. Sprawdź, czy na kempingu znajduje się kynopark lub przynajmniej wydzielona przestrzeń, na której psy mogą się bezpiecznie bawić. Bardzo dużym atutem upatrzonego kempingu będzie również bliskość lecznicy weterynaryjnej.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie