Redaktorzy: Szkoła dla psów Azorres

Szkoła dla Psów Azorres.

Nie chcemy krzywdzić Psów. Dlatego nie nakładamy im kolczatek, łańcuszków zaciskowych, nie szarpiemy smyczami, linkami i nie krzyczymy na nie. Nie stosujemy kar. W Azorres szkolimy psy pozytywnymi wzmocnieniami. Co to jest pozytywne wzmocnienie? To coś, co pies bardzo pragnie otrzymać, jak jedzenie, pieszczoty, zabawa lub pochwała. A w praktyce? Zwyczajnie: jeśli wołasz psa i głaszczesz go dając mu smakołyk, kiedy przyjdzie, jego przychodzenie na zawołanie stanie się stopniowo coraz bardziej prawdopodobne. I nie będzie trzeba ściągać linką psa do siebie, bo pies uwarunkuje się, że zawsze, gdy właściciel go woła, a on przychodzi, otrzymuje coś, na czym mu zależy - zabawę, pieszczotki, kawałek kaszanki. Psy szkolone przez nas SAME WYBIERAJĄ pożądane zachowanie. Nie, nie, nie dlatego, że nas kochają i chcą nam zrobić przyjemność - dlatego, że im się to opłaca.

Każdy z nas w Azorres kocha psy. Nie tylko swojego własnego Psa, ale wszystkie psy. Ważne dla nas jest, żeby były dobrze traktowane przez ludzi, żeby ludzie rozumieli, jak psy myślą i co dla nich znaczą ludzkie gesty i słowa, żeby psy rozumiały, dlaczego ludzie wymagają od nich tego czy tamtego, żeby psy i ludzie żyli w harmonii, zgodzie i zadowoleniu. W Miłości.

Można to osiągnąć tylko ucząc się siebie wzajemnie. Nieprawda, że w psich szkołach szkolą się psy. To ludzi uczymy rozumieć swoje zwierzaki, zapoznajemy z sygnałami, jakie wysyłają im psy, uczymy partnerskiego podejścia. Dla psa taka szkoła to radosna, spontaniczna zabawa i świetny sposób na zacieśnienie więzi z właścicielem. Im więcej się przecież dzieje, tym weselej.

W Azorres postawiliśmy na Wspólne Zrozumienie. Kiedy pies i człowiek rozumieją się, stają się Partnerami. Zgodnymi i ufającymi sobie, gdzie jeden może liczyć na drugiego.

W Azorres postawiliśmy na Konsekwencję. Konsekwentnie kochamy nasze psy, konsekwentnie od nich wymagamy, konsekwentnie chwalimy i dlatego konsekwentnie nauczone przez naszych Trenerów psy i ich właściciele są po prostu najlepszymi przyjaciółmi i partnerami.

Azorres - Miłość, Partnerstwo, Konsekwencja. Z Miłości do Psów.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.