Z-ca redaktora naczelnego: Jan Borzymowski

Z-ca. red. nacz.: Jan Borzymowski
Międzynarodowy sędzia kynologiczny F.C.I. a także długoletni hodowca rottweilerów.
Współtworca wortalu PSY24.PL


Hodowla „Od Beliny” była jedną z pierwszych Polsce, aktywnie przyczyniając się do rozwoju rasy. Na podkreślenie zasługuje fakt, że wszystkie rottweilery we wspomnianej hodowli były szkolone.
Z popularyzacją rottweilerów w naszym kraju, w dobrym tego słowa znaczeniu, można kojarzyć działalność publicystyczną w/w Autora. Wiele artykułów a zwłaszcza wydań monografii, wraz z tłumaczeniami niewątpliwie przybliżyło czytelnikom sylwetkę psa z nad Neckaru.

Tematyka kynologiczna w pisarstwie Jana Borzymowskiego obejmuje różne rasy psów i różne zagadnienia. Można to prześledzić m.in. na wortalu.

Pies we współczesnym społeczeństwie ma bardzo znaczącą pozycję. Wiążą się z tym określone regulacje prawne i w konsekwencji potrzeba ekspertyz. Biegły sądowy w zakresie kynologii to jeszcze jedno pole działania.

Gwoli uzupełnienia informacji. Jan Borzymowski był długoletnim pracownikiem naukowym Instytutu Szkolnictwa Wyższego a także zawodnikiem i trenerem szermierki w Legii Warszawa oraz trenerem w Marymoncie W-wa.

Publikacje (książki) : zobacz spis

Artykuły na wortalu PSY24.PL: tutaj spis

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie