Nasze cele

W Polsce jest ok. 9 mln psów. Oznacza to, że średnio, w co drugim domu jest pies. Stąd bierze się potrzeba pogłębienia wiedzy na temat naszych "braci mniejszych". Wortal PSY24.PL wychodzi na przeciw tym potrzebom. Naszą intencją jest ażeby w Polsce rósł udział egzemplarzy rasowych w ogólnej liczbie psów. Jest to ważne choćby ze względu na przewidywalność - co wyrośnie ze szczeniaka rasowego. Jednak każdy posiadacz, każdego psa, znajdzie na wortalu coś dla siebie.

Najlepszym narzędziem służącym do rozwiązywania problemów jest wiedza. Dlatego staramy się dostarczyć naszym czytelnikom jak najwięcej informacji na temat psów i wszelkich możliwych dylematów związanych z ich posiadaniem. Skalę potrzeb może wyznaczać w/w liczba. Dlatego bardzo poważnie podchodzimy do podjętego zadania. Koegzystencja z każdym zwierzęciem może być trudna, zaskakująca. Szczególna sytuacja związana z psami wynika z ich bezpośredniej obecności w mieszkaniach, domach, ogrodach. Pragniemy podkreślić, że naszym celem jest szerzenie wiedzy, która może pomóc w rozwiązywaniu różnych problemów społecznych związanych z odpowiednim traktowaniem psów, rozumieniem ich zachowań i pozwoli na możliwie najlepszą koegzystencję ludzi i naszych braci mniejszych.

Zwracamy szczególną uwagę na wartość merytoryczną opracowań. Jesteśmy dalecy od arbitralnego traktowania różnych tematów, zwłaszcza tam gdzie ma miejsce dyskusyjność racji. Staramy się przedstawiać poglądy, wyważać problematykę występujących przekonań z pełnym respektem dla istniejącego stanu wiedzy. Chcemy ażeby wortal trafiał do bardzo szerokiej grupy osób, bez względu na wiek, płeć i spełniał oczekiwania czytelników zgodnie z ich potrzebami praktycznymi, duchowymi i intelektualnymi.

W wielu dziedzinach, w których następuje zderzenie amatorstwa i profesjonalizmu, rodzą się różnego typu kontrowersje. W naszym przekonaniu kynologia należy do takich. Powszechność występowania psów obliguje do poszukiwania kompromisu, koniecznego ze względu na różne oczekiwania czytelników. Dlatego naszym celem jest takie prowadzenie wortalu ażeby każdy, bez względu na przygotowanie w zakresie kynologii, znalazł coś dla siebie.

Zwracamy uwagę na utrzymanie odpowiedniego poziomu stylistyki, a także, tam gdzie jest to możliwe – zbeletryzowanie tematu w kategoriach literackich nieomal. Intencją jest łączenie „przyjemnego z pożytecznym”. Wszystko z myślą o czytelnikach. Dla lepszej dostępności naszych stron, mając na uwadze wygodę internautów, limitujemy znacznie wszelkie akcenty komercyjne w postaci reklam. Będziemy starali się tak je zamieszczać ażeby nie ograniczało to komfortu korzystania z wortalu.

Zespół nasz tworzą ludzie kochający zwierzęta a w szczególności psy, którzy chcą podzielić się swoją wiedzą, a tym samym pomóc każdemu kto takiej pomocy potrzebuje. Wśród nas są: doświadczeni hodowcy, sędziowie kynologiczni, lekarze weterynarii, prawnicy, specjaliści szkolenia i wychowywania psów, autorzy książek. Dzięki wspólnym wysiłkom wortal PSY24.PL jest obecnie największym dostępnym źródłem informacji o psach. W naszej bazie jest aktualnie ponad 3500 artykułów/opracowań (dane z dnia 03.04.2009). Wortal odwiedza miesięcznie ponad 100 tys. czytelników.

ZAPRASZAMY I ŻYCZYMY MIŁEJ LEKTURY.
Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi i informacje nt. oczekiwań Państwa.

Osoby, które chciałyby z nami współpracować są mile widziane.


Redakcja PSY24.PL

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie