Redaktor: Andżelika Przybek

Dziennikarz z zawodu i wykształcenia. Pseudonim „baronek”
Twórca i redaktor strony www.pies.naszemiasto.pl
Pasjonatka psów. Swoją przygodę z czworonogami zaczęła prawie 6 lat temu, gdy w jej domu zamieszkał najwspanialszy pies rasy seter gordon – Baron. Rzetelność, dociekliwość i stałe podnoszenie kwalifikacji szybko zaprowadziły ich do psiej szkoły. Tam uczyła się psiego języka i psiego pojmowania świata, tak by zostać dobrym przewodnikiem Barona. Ukończyła z nim kurs PT1, PT2, Praca węchowa z wyróżnieniem. Należeli też do grupy szkoleniowej Ochotniczej Straży Pożarnej (grupa poszukiwawczo-ratownicza). Niestety, dysplazja stawów Baronka nie pozwoliła na ukończenie kursu.

Zajęcia z problematycznymi psami stały się dla niej źródłem wiedzy z zakresu psychologii zwierząt. Bliskie są jej zasady wychowywania czworonogów wg Jan Fennel, Zofii Mierzwińskiej, Stanleya Corena, Turid Rugaas.
Obecnie pomaga właścicielom zbuntowanych czworonogów, pisze o psich problemach, nie tylko tych wychowawczych, ale życiowych. Współpracuje z OTOZ Animals, wspierając medialnie ich akcje.
Dla utworzonego przez nią psiego serwisu naszegomiasta obecnie piszą dziennikarze z całej Polski.

Stale współpracuje z hodowcami treserami, szkoleniowcami i doradcami behawioralnymi.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.