ROTTKA - SOS Rottweilery - Fundacja Rottka

O fundacji

Miło nam poinformować, że po czasie nieformalnej pracy na rzecz zwierząt, ze szczególnym uwzględnieniem naszej ukochanej rasy, jaką są rottweilery, zdecydowaliśmy się na nadanie formy prawnej, aby jeszcze skuteczniej i lepiej realizowac nasze cele.
Naszym "dzieckiem" jest Pomorska Fundacja ROTTKA, do współtworzenia której zapraszamy wszystkich, którym bliski jes los zwierząt, a przede wszystkim pasjonatów tej pieknej rasy. Nasze cele pokrótce umieściliśmy w Statucie Pomorskiej Fundacji ROTTKA, zapraszamy do jego lektury.

Z radością powitamy w naszych kręgach kolejnych wolontariuszy i chętnych do prowadzenia domów tymczasowych oraz darczyńców. Poszukujemy także treserów chetnych do pomocy w prowadzeniu naszych psów, zanim wydamy je do docelowych domów adopcyjnych. Zapraszamy do współpracy hodowle rottweilerów, schroniska i chętnych do adopcji - witamy w świecie czarnych podpalanych :).

Kontakt z fundacją

Pomorska Fundacja Rottka
81-786 Sopot, ul. Chopina 38
Tel. (058) 551 10 08
E-mail: fundacja@rottka.pl
Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 17.00

Nr KRS: 0000264192
REGON 220298294
NIP 585-14-26-492
konto bankowe fundacji Bank BZ WBK S.A. O /Sopot:
53 1090 1098 0000 0001 0587 2375

Umowa adpocyjna
Wszyscy chętni, którzy chcieliby adoptować psa lub sukę umieszczoną na stronach Pomorskiej Fundacji Rottka, mogą to zrobić po podpisaniu umowy adopcyjnej. Sama adopcja jest bezpłatna, chyba, że pies obecnie przebywa w schronisku, gdzie trzeba uiścić opłatę, zwykle od ok. 35 do 100 zł. Mile widziane są wszystkie datki na rzecz fundacji, tak finansowe, jak i rzeczowe. Można przekazać pieniądze, karmę lub przedmioty na aukcje dla fundacji, najchętniej tematycznie związane ze zwierzętami, choć niekoniecznie.

Uwaga
Wszyscy chętni, którzy chcieliby adoptować psa lub sukę umieszczoną na stronach Pomorskiej Fundacji Rottka, mogą to zrobić po podpisaniu umowy adopcyjnej. Sama adopcja jest bezpłatna, chyba, że pies obecnie przebywa w schronisku, gdzie trzeba uiścić opłatę, zwykle od ok. 35 do 100 zł. Mile widziane są wszystkie datki na rzecz fundacji, tak finansowe, jak i rzeczowe. Można przekazać pieniądze, karmę lub przedmioty na aukcje dla fundacji, najchętniej tematycznie związane ze zwierzętami, choć niekoniecznie.

Psy wydawane przez fundację są wykastrowane, a suki wysterylizowane! Jeśli tak nie jest, z różnych względów, czasowych, zdrowotnych, czy innych, nowy właściciel jest bezwzględnie zobowiązany w umowie adopcyjnej do dokonania zabiegu u adoptowanego psa lub suki w terminie do 30 do 60 dni i jest to bezwzględnie egzekwowane oraz kontrolowane przez fundację. Możemy polecić w całej Polsce weterynarzy, którzy wykonają zabieg.

Szczenięta wydajemy TYLKO na warunkach sterylizacji lub kastracji!

Aby zasięgnąć więcej informacji skontaktuj się z Pomorską Fundacją Rottka fundacja@rottka.pl.

Adpocja wirtualna
Marzysz o psie? Martwi Cię los porzuconych i pokrzywdzonych psów? Nie możesz zabrać psa do domu, ale pragniesz poprawić jego los? - umożliwi to adopcja wirtualna! Wasza hojność i wielkie serce odmieniają los naszych psów! Adopcja wirtualna to doskonała forma pomocy naszym zwierzętom. Znajdź swojego faworyta, którego los wzrusza Cię szczególnie - adopcja wirtualna umożliwia opiekę nad wybranym psem wszystkim tym, którzy z różnych przyczyn nie mogą go przygarnąć.

Wirtualna adopcja to przede wszystkim finansowe wspieranie potrzeb pupila. Za przekazane środki możemy nasze psy leczyć, niejednokrotnie ratując ich życie, prowadzić program kontroli nielegalnego rozmnażania, umieścić i opłacić pobyt psa w hotelu, przeprowadzić niekiedy drogie leczenie, operację, zakupić leki, witaminy, jedzenie, kojce, budy, smycze, obroże itp. itp.

Jeśli jesteś w stanie dojechać do "swojego" psa, oprócz wsparcia finansowego, możesz go wyprowadzać na spacery, przynosić smakołyki, dbać o niego, głaskać, otaczać opieką i miłością, zanim znajdzie dom docelowy.

Opiekunów adopcyjnych może być kilku, może to być nawet cała firma, rodzina, szkoła, czy klasa. Opiekunowie adopcyjni, którzy nie będą mieli bezpośredniego kontaktu z podopiecznym informowania będą droga internetową o psie, mogą także otrzymywać jego zdjęcia.

Wybór należy do Ciebie - pomóż psu, którego los poruszył Twoje serce! Obojętność to cecha niegodna Człowieka!

Warunki adopcji wirtualnej:
wybierz z działu "Do adopcji" psa któremu chcesz pomóc, skontaktuj się z nami mailem fundacja@rottka.pl lub telefonicznie (058) 55 11 008, 606 910 935, deklarując miesięczną kwotę i podaj dane do korespondencji, co miesiąc wpłacaj zadeklarowana kwotę na konto fundacji w tytule przelewu wpisując "Adopcja wirtualna + imię psa"

Aby dokonać formalności wystarczy, że klikniesz w link "zaadoptuj mnie wirtualnie" i wypełnisz formularz, który się wyświetli. Informacja o wirtualnym opiekunie psa będzie widoczna na naszej stronie.

Celem fundacji jest znalezienie domu dla naszych psów, dlatego dołożymy wszystkich starań, aby Twój pies znalazł prawdziwy dom jak najszybciej i liczymy na pomoc w szukaniu nowych opiekunów Waszym wirtualnym podopiecznym. Po znalezieniu domu powiadomimy Cię o tym i zaproponujemy wirtualną adopcję innego pupila. Jeśli nie będziesz w stanie dalej otaczać psa wirtualna opieką - nie martw się, będziemy wdzięczni za to, co zdarzyło się dotychczas, a być może ktoś inny otoczy psa wirtualną opieką. Liczy się każdy gest!

Jeśli pomoc naszych darczyńców kierowana jest na jednego konkretnego psa, a zostanie od adoptowany lub pomoc przekroczy jego potrzeby i sprawa znajdzie szczęśliwy dla niego finał, nie wykorzystane na niego środki kierowane są na inne, potrzebujące zwierzęta, którym pomaga nasza fundacja. Dzięki temu nasze psy wspierają się nawzajem.

 

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.