Psi weekend w Trójmieście: 25 –26 kwietnia w Trójmieście przebiegł pod znakiem psa.

Psi weekend w Trójmieście

25 –26 kwietnia w Trójmieście przebiegł pod znakiem psa.

W sobotę schronisko Promyk w Gdańsku zorganizowało festyn, którego celem było zachęcenie gdańszczan do adopcji zwierzaka. Niestety pomimo ciekawego programu festynu obejmującego pokazy psów Poszukiwawczego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Polskiego Czerwonego Krzyża, Pokazów psów terapeutycznych Fundacji Dogtor oraz pokazów karate, tańca, gimnastyki frekwencja była niewielka.

Niestety schronisko Promyk pomimo tego, że jest piękne i spełnia standardy światowe położone jest w znacznej odległości od centrum miasta co nie sprzyja adopcji. Przepełnienie widać na pierwszy rzut oka – na samym końcu schroniska trzeba było wybudować prowizoryczne kojce aby nie łączyć psów w zbyt liczne grupy w jednym kojcu. Strach pomyśleć, że to dopiero kwiecień – prawdziwe oblężenia schroniska przeżywają zazwyczaj w okresie wakacji. To w tym czasie najwięcej psów jest porzucanych lub po prostu ginie w czasie urlopów. Dotyczy to wszystkich schronisk w Polsce. Przypominam, że psa zaadaptować można przez cały rok – dlatego zachęcam do odwiedzin strony schroniska lub samej placówki – kto wie może tam czeka na was miłość życia? ;-)

Druga impreza odbyła się w niedzielę i można uznać ją za niezwykle udaną. Na malowniczym bulwarze nadmorskim w Gdyni odbył się festyn inaugurujący akcję Pies w wielkim mieście finansowana z budżetu gminy Gdynia. Festyn przyciągnął tłumy psiarzy oraz szereg organizacji zajmujących się psami na terenie Trójmiasta. Bardzo wiele czasu poświęcono na akcję adopcyjna psów z gdyńskiego schroniska Ciapkowo. W czasie festynu można było zaczerpnąć bezpłatnych porad lekarzy weterynarii, trenerów psów oraz otrzymać bezpłatny identyfikator akcji dla swojego pupila. Oczywiście nie obyło się bez pokazów psów ratowniczych PCK i OSP, psów asystujących oraz psów terapeutycznych Fundacji Dogtor.

 

Marta
Wortal PSY24.PL

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.