Fundacja Przytul Psiaka

„- Ludzie zapomnieli o tej prawdzie - rzekł lis. - Lecz tobie nie wolno zapomnieć. Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś. Jesteś odpowiedzialny za twoją różę.
- Jestem odpowiedzialny za moją różę... - powtórzył Mały Książę, aby zapamiętać.” 

Antoine de Saint-Exupéry

Ten cytat znają chyba wszyscy. Niestety wielu ludzi zdaje się go nie rozumieć i ignorować tę prostą prawdę.

Fundacja  „PRZYTUL PSIAKA” powstała z potrzeby serca i poczucia odpowiedzialności za naszych mniejszych braci oraz niemożności pogodzenia się z okrutnym traktowaniem zwierząt. Gromadzi ludzi, którym nie jest obojętny los bezdomnych psów i kotów.

Głównym celem fundacji jest opieka nad porzuconymi i krzywdzonymi zwierzętami.  Dzięki datkom ludzi z całego kraju i z zagranicy fundacja jest w stanie pomagać najbardziej potrzebującym. Pomagamy nie tylko schroniskom, ale także osobom prywatnym, które dają schronienie bezdomnym zwierzętom. Fundacja prowadzi również działalność ekologiczną, która ma na celu rozbudzenie w młodym pokoleniu odpowiedzialności za podopiecznych, za to, co oswoili. Jeśli pragniesz wesprzeć działania fundacji jakąkolwiek sumą, będziemy wdzięczni za każdą pomoc.

Fundacja na rzecz Bezdomnych Zwierząt  PRZYTUL PSIAKA rozpoczęła działalność w maju 2006 roku. Została zarejestrowana w Sądzie Rejonowym w Poznaniu, XXI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000255687.

Fundacja PRZYTUL PSIAKA jest organizacją pozarządową o charakterze non-profit zajmującą się niesieniem pomocy porzuconym i krzywdzonym zwierzętom, wspieranie wszelkich działań mających na celu zwalczanie bezdomnośći zwierząt oraz udzielanie pomocy osobom i instytucjom niosącym pomoc bezdomnym zwierzętom.

Swoją działalność prowadzimy poprzez wspieranie schronisk dla bezdomnych zwierząt, szukanie nowych domów dla psów i kotów, przeprowadzanie akcji szczepień ochronnych, realizowanie programu kastracji i sterylizacji oraz współpracę z organami i instytucjami, których celem jest objęcie zwierząt opieką i niesienie im pomocy.

Państwowym organem nadzoru nad Fundacją jest Minister Ochrony Środowiska.

Konto fundacji:
Fundacja na rzecz Bezdomnych Zwierząt PRZYTUL PSIAKA
Bank Zachodni WBK S.A. 1 w Szamotułach
89 1090 1391 0000 0001 0530 9197

http://www.fundacja.przytulisko.com/

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.