Fundacja Azylu pod Psim Aniołem

– organizacja pożytku publicznego utrzymywana z datków tysięcy osób z całego kraju. Leczy i oddaje do adopcji porzucone i skrzywdzone psy i koty z Warszawy i okolic. Prowadzi azyl Agnieszki Brzezińskiej w Warszawie-Falenicy. Zbiera i publikuje informacje o traktowaniu bezdomnych zwierząt w Polsce. Promuje przejrzysty, charytatywny model rozwiązywania problemu bezdomnych zwierząt, zgodny z Europejską Konwencją Ochrony Zwierząt Domowych.

Fundacja została założona w Warszawie, dn. 10 lutego 2002 r. przez następujące osoby:  Ewa Braun, Agnieszka Brzezińska, Michalina Markowska, Urszula Pluta, Tadeusz Wypych.  Dnia 25.05.2007 zostały zmienione władze fundacji zarówno w skladzie rady jak i zarządu. Państwowym organem nadzoru nad Fundacją jest Minister Środowiska.

Fundacja Azylu pod Psim Aniołem ma od sierpnia 2004 status organizacji pożytku publicznego. (zaświadczenie PDF 445 KB) (Sygn. akt: XX NS-Rej.KRS/16742/04/238)

Fundacja nie prowadzi działalności gospodarczej ani odpłatnej działalności pożytku publicznego – wyłącznie nieodpłatną, tzn. nie sprzedaje niczego w żadnej formie.

http://www.psianiol.org.pl/

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie